Antalya / Döşemealtı

Başkanı Ali Bahar ATSO’nun önerisi krediye erişim ve KGF limit sorununa çözüm oldu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, “Hükümetimizin talep ve önerilerimizi dikkate almasından dolayı kendilerine müteşekkiriz.

Başkanı Ali Bahar ATSO’nun önerisi krediye erişim ve KGF limit sorununa çözüm oldu

     Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, “Hükümetimizin talep ve önerilerimizi dikkate almasından dolayı kendilerine müteşekkiriz. Antalya iş dünyası olarak Büyük Zafer’in 101’inci yıl dönümünde Atatürk’ün ifade ettiği ekonomik zaferler için çalışmaya, fikir üretmeye devam edeceğiz” dedi.
ATSO Başkanı Ali Bahar, odanın ağustos ayı meclis toplantısında gündeme getirdiği KOBİ’lerin krediye erişimi ve KGF limitlerinin artırılması hakkındaki düzenlemeye yönelik değerlendirmede bulundu. ATSO olarak son aylarda başta meclis toplantılarında olmak üzere tüm platformlarda ekonomi politikalarından memnun olmakla birlikte, dönüşümün biraz daha zamana yayılmasının faydalı olacağını, daha yumuşak bir geçiş istediklerini dile getirdiklerini kaydeden Bahar, “Firmalarımızın finansmana erişimde büyük sorunlar yaşadığını, ekonomideki yavaşlama ile bu sorunun daha da büyümesinden endişe ettiğimizi, KOBİ’lerin desteklenmesi ve uygun finansman koşullarının sağlanması gerektiğini ifade ediyoruz” dedi.

"Yeni bir dönemin başlangıcı olacak"
Bahar, KOBİ’lerin krediye erişimi ve KGF limitlerinin artırılması çalışmalarını olumlu bulduklarını kaydederek, “Hükümetimizin talep ve önerilerimizi dikkate almasından dolayı mutluyuz. Sonbaharda krediye erişimde daha uygun bir ortam sağlanacağı açıklaması ve geçen hafta Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten gelen KGF limitlerinin artırılmasına yönelik çalışmalar yapıldığı haberlerinden memnuniyet duyuyoruz, kendilerine müteşekkiriz” ifadelerini kullandı.
Ekonomi açısından kritik gördükleri üç konu olduğunu dile getiren Bahar, “Önümüzdeki aylarda gelişmeleri yakından izleyeceğiz. Birincisi geniş bir yol haritası olarak hazırlanacağından emin olduğumuz Orta Vadeli Program’ın fiili olarak uygulanıyor olması ve buna bağlı olarak kamuda tasarruf tedbirlerinin hayata geçmesi. İkincisi, AB ile yaşadığımız vize sorununun kökten çözüme kavuşması. Üçüncüsü ise AB ile Gümrük Birliği alanının genişletilmesi. İnanıyoruz ki bu üç konuda göreceğimiz gelişmeler ekonomimiz, ülkemiz ve milletimiz için yeni bir atılım döneminin başlangıcı olacaktır” diye konuştu.

"Olumlu adımları destekleyeceğiz"
30 Ağustos Zafer Bayramı’na işaret eden Bahar, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu hafta Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde elde ettiğimiz Büyük Zafer’in 101. yıl dönümünü kutluyoruz. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Kendisinin de ifade ettiği gibi ‘Siyasi, askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun, ekonomik zaferlerle taçlandırılmazlarsa kazanılacak başarılar sürekli olamaz.’ Biz, Antalya olarak ekonomik zaferler için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bu alandaki tüm olumlu adımları destekleyecek, gördüğümüz eksikler konusunda uyarı ve önerilerimizi dile getirmeye devam edeceğiz.”

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 6
  BEĞENDİM
 • 6
  ALKIŞ
 • 3
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Antalya ATSO Başkanı Bahar:
Yerel Yönetim

Antalya ATSO Başkanı Bahar:

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Antalya Organize Sanayi Bölgesi (Antalya OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar,

 Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'yü ziyaret Eden Antalya TSO Başkanı Ali Bahar neler görüştü
İş Dünyası

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'yü ziyaret Eden Antalya TSO Başkanı Ali Bahar neler görüştü

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ve Antalya Toptancılar Birliği Başkanı Emrah Tatlı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'yü ziyaret etti.

ATSO Eski Başkanlarında İş Adamı Tunay Altınpınar Hayatını Kaybetti
İş Dünyası

ATSO Eski Başkanlarında İş Adamı Tunay Altınpınar Hayatını Kaybetti

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) geçmiş dönem başkanlarından Tunay Altınpınar kalbine yenik düştü

ATSOTAM iş dünyası için harekete geçti
İş Dünyası

ATSOTAM iş dünyası için harekete geçti

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi, iş dünyasının hukuki anlaşmazlıklarını çözmek için harekete geçti.

Yaz kursları başladı
Yaşam

Yaz kursları başladı

Kemer Belediyesi Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Eğitim ve Sanat Merkezi'nde açılan yaz kursları başladı.

Başkan Bahar'dan enflasyon değerlendirmesi
Bölgesel

Başkan Bahar'dan enflasyon değerlendirmesi

ATSO Başkanı Ali Bahar, enflasyonla mücadelede yapılan çalışmaları ve ekonomik beklentileri değerlendirdi. Detaylar haberimizde...