ANKARA (İHA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Çubuk ve Beypazarı ilçeleri ile Elvankent’ten sonra yeni bir e-spor merkezini Başkente kazandırmak için harekete geçti. Çankaya Birlik Mahallesi’ne kazandırılacak merkez; e-spor tutkunlarını tek çatı altında toplarken, her türlü ekipman da ücretsiz olarak kullanılabilecek.
Ankara’yı teknolojinin de başkenti yapacak çalışmalara hız kesmeden devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni bir e-spor merkezini hizmete açmaya hazırlanıyor.
Çubuk, Beypazarı ve Elvankent’ten sonra Çankaya ilçesine bağlı Birlik Mahallesi’nde toplam 5 bin 395 metrekare alan üzerine kurulan dördüncü e-spor merkezinde; 7 adet turnuva ve oyun salonu, kafeterya ve otopark yer alacak.
4. e-spor merkezi için çalışmalar tam gaz devam ediyor
Toplam 5 bin 395 metrekare alan üzerindeki çalışmaların tam gaz devam ettiği 7 katlı binanın e-spor merkezi olacak şekilde elektrik, mekanik ve mimari olarak tadilatı da yapıldı.
Başkentin 4. e-spor merkezi olmaya hazırlanan Birlik E-Spor Merkezi hizmet vermeye başladığında; eğitimde fırsat eşitliği kapsamında kendini e-spor alanında geliştirmek isteyen gençlerin oyun bilgisayarları ve ekipmanları kullanacağı ve düzenlenecek olan e-spor turnuvalarına katılabileceği merkez haline gelecek.
Elazığ’da gençlik merkezi çalışanları, öğrencilerle bir araya gelerek çeşitli aktiviteler yaptı.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım'ın Millet Mahallesi'ne 800 metrekarelik bir gençlik ve spor merkezi kazandırdı.
Bucak İlçe Tarım Müdürü İrfan Samur ve Veteriner Hekim Hüseyin Erdem, Ankara’da yeni bina için yapı ruhsatını teslim aldıktan sonra Milletvekili Mustafa Oğuz'u ziyaret etti. İnşaat kısa sürede başlayacak.
Bursa'nın manevi mimarlarından İsmail Hakkı Bursevi'nin adını taşıyan ve kurulduğu günden itibaren sayısız hafız ve ilim adamı yetiştiren İsmail Hakkı Bursevi Külliyesi Kur'an Kursu'nun yeni hizmet binası inşaatında sona gelindi.
Kahramanmaraş merkezli depremlerde Elazığ’da ağır hasar gören bina, iş makinesinin dokunmasıyla yerle bir oldu. Yıkım esnasında caddenin trafiğe kapatılmaması ve araçların yıkım esnasında yoldan geçmesi yürekleri ağza getirdi.
İzmit ilçesinde Cumhuriyet döneminin önemli eserlerinden biri olan 83 yıllık Halkevi Binası'nın restorasyon çalışmalarında sona doğru yaklaşıldı.
Yorumlar (0)