Er meydanlarının sarı fırtınası, Başpehlivan İsmail Balaban ve İlayda Şeker çifti, evlilik için ilk adımı attı.
Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, Başpehlivan İsmail Balaban ve İlayda Şeker çiftinin söz yüzüklerini taktı.
Belediye Başkanı Halil Öztürk'ün yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Aydın ve 671. Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri Ağası Hakan Çetin, çiftin mutluluklarına ortak oldu.
Söz merasimi sonrasında açıklamada bulunan Başkan Halil Öztürk, " Er meydanlarımızın sarı fırtınası, Başpehlivanımız İsmail Balaban ve İlayda Şeker çiftimizin söz yüzüklerini Eşim Meltem Öztürk İle birlikte taktık.
Belediye Başkan Yardımcımız Hasan Aydın ve değerli eşi, 671. Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri Ağamız Hakan Çetin ve değerli eşi ile birlikte çiftimizin mutluluklarına ortak olduk.
Balaban ve Şeker Ailelerine hayırlı olsun dileklerimi iletiyor, çiftimize bir ömür mutluluklar diliyorum." ifadelerini kullandı.
Son yıllarda yağlı güreşin başkenti olan Antalya Kırkpınar’a da ağırlığını koydu. Kırkpınar’da altın kemer kovalayacak olan 40 başpehlivanın 22’si Antalya’dan veya Antalyalı. 2009 yılından beri yapılan son 14 Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin 13’ünü Antalyalı başpehlivanlar kazandı. Hedef ebedi kemeri Antalya’ya getirmek.
Bu yıl 663. düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde güreş tutacak olan son 8 pehlivan da belli oldu. Toplam 40 başpehlivanın güreş tutacağı Kırkpınar’ın tüm katılımcı başpehlivanları belirlendi. Kırkpınar’a hangi başpehlivanlar katılacak? Hangi başpehlivanlar elendi?
Dualı çayırın ‘Sarı fırtına’ lakaplı başpehlivanı İsmail Balaban Gömeç Güreşleri’nin finalinde kaybettiği Hamza Özkaradeniz ile Kocaeli Sekapark Güreşleri’nin ilk turunda karşılaştı. Son derece çekişmeli geçen mücadeleyi bu kez İsmail Balaban kazanarak hem yoluna devam etti, hem de Gömeç’te kendisini altın kemerden eden rakibini saf dışı bıraktı.
Balıkesir 3. Gömeç Ulubeyler Yağlı Güreşleri'nde rakibi İsmail Balaban'ı yenen Başiskele Belediye Spor Kulübü'nün başarılı güreşçisi Hamza Özkaradeniz başpehlivan oldu.
Başpehlivan İsmail Balaban, bir hayranının fotoğraf çektirmek istemesi yüzünden yaşanan tartışmanın ardından gelen eleştirilere adeta isyan etti. Devamı haberimizde..
CW Enerji Türkiye yağlı güreş ligi kapsamında gerçekleştirilen Yunusemre 8. Yuntdağı Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan Ali Gürbüz finalde İsmail Koç 'u yenerek birinci oldu.
Yorumlar (0)