Bayburt'ta bir kadın, şikayetçi olduğu kadınla Bayburt Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezine bağış yapma şartıyla uzlaştı. Uzlaştırma bürosu ekiplerinin özverili çalışmaları sonucunda taraflar arasında uzlaşma sağlanarak, dosya kapandı.
B.B'nin şikayeti üzerine bir süre önce İ.A., hakkında 'hakaret' suçundan soruşturma başlatıldı. Suçun uzlaşma çerçevesinde olması nedeniyle Bayburt Cumhuriyeti Başsavcılığınca yürütülen dosya, Uzlaştırma Bürosuna gönderildi.
Uzlaştırmacıların devreye girmesiyle yapılan görüşmelerde, taraflar edimli olarak uzlaşmayı kabul ettiklerini bildirdiler. Bunun üzerine müşteki B.B., Bayburt Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezindeki sokak hayvanlarına mama alması gerekçesiyle şüpheli İ.A.'dan 5 bin lira bağış yapmasını talep etti.
B.B'nin teklifini kabul eden A.K., Bayburt'ta faaliyet gösteren Dr. Haw Hayvan Sağlığı Merkezine uzlaştırmacılar aracılığıyla bağışını ulaştırdı. Dr. Haw Sağlık Merkezi, Bayburt Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezine yapılan bağış tutarını teslim etti. Uzlaştırma Bürosu ekiplerinin titiz çalışmaları sonucunda taraflar arasında uzlaşma sağlanan dosya ise kapandı. İHA
Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde ikamet eden çocukları olmayan 55 yaşındaki bir çift, tüm varlıklarını Kızılay'a bağışlayarak yürekleri ısıttı.
Kavurucu sıcakta hasadı devam eden Samandağ biberi, 20 TL'den satılıyor. Acısıyla ünlenen biberin faydaları da oldukça fazla. Samandağ biberi bağışıklık sistemini güçlendiriyor, kabızlığı gideriyor, eklem ağrılarını hafifletiyor ve kilo vermeye yardımcı oluyor.
Merhum Osman Günal'ın çocukları tarafından yapılan bağışlarla Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi'nin sağlık hizmetlerine katkı sağlandı.
Sinop'un Türkeli ilçesinde ikamet eden Murat Yaylalı, büyük bir yardımseverlik örneği göstererek Türk Kızılay’ına tam 35 kez kan bağışında bulundu. Yaylalı, gösterdiği bu anlamlı sosyal sorumlulukla Kızılay’ın seçkin kan bağışçıları arasına girmeyi başardı.
Burdur'un Bucak ilçesinde jandarma yaptığı bağışla gönüllere taht kuran Fatma Teyze'nin ziyaretçileri her geçen gün artıyor.
Çanakkale merkeze bağlı Çıplak köyünde evinin bahçesinde Roma dönemine ait 2 bin yıllık Alexandria Troas Antik Kenti şehir sikkesi bulan 10 yaşındaki Onur Özcan Çimen, bulduğu sikkeyi Arkeolog Hazal Fırat aracılığıyla, Troya Müze Müdürü Rıdvan Gölcük’e teslim etti. Onur Özcan Çimen bağışladığı sikke ile Troya Müzesinin ve Türkiye’nin en küçük eser bağışçısı oldu.
Yorumlar (0)