Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen 'Okulumda Sağlıklı Besleniyorum' programı çerçevesinde öğrencileri geleneksel tatlarla buluşturmak amacıyla yöresel yiyecekler tatma ve tanıtma etkinliği düzenlendi.
Cumhurbaşkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın koordinesinde 21-27 Mayıs tarihlerinde düzenlenen ‘Türk Mutfağı Haftası’ tüm yurtta olduğu gibi Hakkari’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Türk Mutfağı Haftası 21-24 Mayıs tarihleri arasında Burdur'da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Yöresel lezzetler, tarihi turistik yerler ve halkın misafirperverliği tüm dünyaya duyurulacak.
Osmaniye'de Yöresel Yemek Lezzetleri Festivali başladı. Osmaniye ve yakın illere özgü yöresel yemekler festivalde yer aldı.
Muğla'nın Seydikemer ilçesine bağlı Karadere Mahallesi’nde bulunan Karadere İlkokulu, yöresel lezzetler ve topluluk ruhunu kutlamak için keşkek günü düzenledi.
Burdur Belediyesi El Sanatları Merkezi Cafe ve Restoran hizmete açıldı.
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Uşak'ın Eşme ilçesine atanan Kaymakam Mustafa Görmüş, Vali Ergün'ü makamında ziyaret etti.
Yorumlar (0)