Burdur / Yeşilova

Bayram Tatilinde Salda Gölü Doldu Taştı Ziyaretçiler Hayran Kaldı

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nde yaz sezonunun başlamasıyla birlikte ziyaretçi yoğunluğu da başladı. Ziyaretçiler gölün güzelliğine hayran kaldı.

Bayram Tatilinde Salda Gölü Doldu Taştı Ziyaretçiler Hayran Kaldı

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nde yaz sezonuyla ziyaretçi yoğunluğu da başladı. Beyaz Adalar bölümü dışında kalan Halk Plajı, Tabiat Parkı, Doğanbaba Plajı ve Kayadibi Plajı'nda suya girebilen ziyaretçiler, gölün güzelliğine hayran kaldıklarını söyledi. Atlı Jandarma Timi'nin görev yaptığı Salda Gölü'nde cankurtaranlar da botla gezip, halkı belirlenen bölgenin dışına çıkılmaması için uyardı.

ABD Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA), Mars'taki Jezero Krateri ile benzer mineral oluşumu ve jeolojik yapıya sahip olduğunu açıkladığı, bembeyaz kumsalı ve turkuaz renkli suyuyla ilgi çeken Salda Gölü'nde, yaz sezonuyla ziyaretçiler de ağırlanmaya başlandı. Türkiye'nin çeşitli illerinden ve yurt dışından gelen ziyaretçiler, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 15 Ekim 2020'de göle girilmesi yasaklanan Beyaz Adalar bölümü dışında Halk Plajı, Tabiat Parkı, Doğanbaba Plajı ve Kayadibi Plajı'nda suya girebiliyor.

ATLI JANDARMA DEVRİYEDE

Halk Plajında sabah 08.30 akşam 18 saatleri arasından cankurtaranlar botla gezerek vatandaşları belirlenen bölgenin dışına çıkmaması için uyarıyor. Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığı'(JAKEM) ndan gelen Atlı Jandarma Timi’de Salda Gölü’nde görevine devam ediyor. Tabiat Parkı’nda devriye görevi yapan Atlı Jandarma Timi’ne vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor ve fotoğraf çektiriyor. 

'HERKESİN GÖRMESİ GEREKEN BİR YER'

Salda Gölü’ne gelen ziyaretçiler yeni yapılan ahşap satış ünitelerinden yöreye özgü ürünleri de satın alabiliyor.

İzmirden geldiğini söyleyen Erkan Çetinbaş “Salda’yı medyadan takip ediyorduk. Ancak buraya gelince daha bir güzel olduğunu gördük. Hayran olduk. Bu kadar olduğunu tahmin etmemiştik açıkcası. Gezilip, görülüp değer verilecek bir yer. Tabiki korunması da bence çok önemli.” dedi.

Ankara’dan Salda’yı görmek için geldiğini söyleyen Ercan Aksoy ise “ilk kez geldim. Beyaz Adalar kısmına gittik. Şimdi de Halk Plajındayız. Gayet güzel. Yeni tesisler yapılmış. Türkiye’de herkesin görmesi gereken bir yer. Temiz, bakımlı özellikle yeni yapılan tesisler, yürüyüş yolları gayet güzel” diye konuştu.

www.gundemburdur.com Mesut Madan

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Salda Gölüne Ziyaretçi Akını
Bölgesel

Salda Gölüne Ziyaretçi Akını

Salda Gölüne Ziyaretçi akını devam ediyor. Salda Gölü ve çevresi son yıllarda adını sıkça duyuran turizm noktaları arasında yer alıyor.

Milletvekili Özçelik açıkladı Artık ücretsiz
Bölgesel

Milletvekili Özçelik açıkladı Artık ücretsiz

Salda Otoparkına giriş ücreti var mı? AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur'un turizm değeri Salda Gölü'nde araç otopark girişlerinin ücretsiz olduğunu açıkladı.

Burdur Yeşilova Nerede ? İşte konumu ve dahası
Yaşam

Burdur Yeşilova Nerede ? İşte konumu ve dahası

Burdur'un Yeşilova ilçesinin tarihçesi, konumu, değer katan yerleri ve diğer tüm bilgiler yazımızda bulabilirsiniz.

Salda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldı

Salda'nın kaderini için hayati öneme sahip projenin açılış töreni yapıldı

Burdur Valisi Ali Arslantaş'ın da katılımıyla 1. Uluslararası Yeşilova - Salda geri dönüşüm, çevre ve sanat çalıştayı açılış töreninin ardından başladı.

Kara Leylekler Yıllar Sonra Salda Gölünde
Bölgesel

Kara Leylekler Yıllar Sonra Salda Gölünde

Doğallığın göstergesi, Kara Leylekler yeniden Salda Gölüne geldiler...

Dünyada Sadece Salda'da Bulunuyor
Bölgesel

Dünyada Sadece Salda'da Bulunuyor

TÜRKİYE'nin Maldivleri olarak tanınan ve 15 Ekim'den itibaren koruma amaçlı Beyaz Adalar kısmı ziyarete kapatılan Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nde bulunan sığırkuyruğu bitkisinin iki türü, koruma altına alındı.