BBP Erzurum İl Başkanı Ahmet Eşref Yılmaz, Oltu Belediye Başkanı Necmettin Taşçı’nın seçim afişlerinde merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun fotoğrafının kullanılmasına tepki gösterdi.
BBP’den geçtiğimiz dönem belediye başkanı seçilen ve ardından AK Partiye geçen bu dönemde de Milli Yol Partisinden aday olan Necmettin Taşçı’ya sosyal medya üzerinden tepki veren BBP Erzurum İl Başkanı Ahmet Eşref Yılmaz, “Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun iki emaneti vardır. Birincisi, Büyük Birlik Partisi, ikincisi Alperen Ocakları. 2019 yılında partimizden seçim kazanıp rücü edip AKP ye geçen, bu dönem adaylık için orada yer bulamayınca, kendisi gibi hak etmeyerek Muhsin Başkanın ismini dalda eden bir partide yer bulan ve yine şehit başkanımızı kendi ikbal ve çıkarı için kullanan kişiyi de, sebep olanları da kınıyorum. Yeter sömürdüğünüz! İnanılırlığınız yok! Muhsin başkanı; siyasi temsilcisi ve davasının neferi olarak değil, sadece bir seveni olarak yad edebilirsiniz, o da samimiyseniz! Samimiyetinizi de 2019 seçim sonrası gördük!” şeklinde paylaşımda bulundu.
Kırşehir'de çalışmalarıyla sevilen fotoğraf sanatçısı Arif Çoban, 100 yıllık fotoğraf makinasıyla şehrin ve ülkenin kültürel tarihine ışık tuttu.
Van Gölü kıyısında 300 bitki türünün yetiştirildiği Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Geofit Bahçesi'nde düzenlenen "Gezi ve Fotoğraf Günleri" devam ediyor.
Fotoğraf sanatçılarından Yusuf Tuvi, Turgutlu Belediyesi Kent Müzesi’ni ziyaret etti. TURFOT ve Görsel Kültür ve Fotoğraf Sanatı Derneği, ülkemizin önemli fotoğraf sanatçılarından Yusuf Tuvi’nin 50. Sanat Yılını da kutladı.
Niğde Valiliği, Ahiler Kalkınma Ajansı ve FOTON Fotoğraf Organizasyonları Derneği tarafından T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteği ile Aladağlar-Bolkar Dağları Foto Safari Yarışması 6-9 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Aktütün Sınır Karakolu’na bölücü terör örgütü PKK tarafından 3 Ekim 2008 yılında düzenlenen hain saldırıda şehit olan 17 askerden biri olan Siirtli Davut İlbaş’ın annesi Dürrü İlbaş, şehidin fotoğraflarına bakıp hasret gidererek 15 yıldır acısının aynı günkü gibi yaşıyor.
Hakkari Valisi Ali Çelik, yağmurun ardından yıldırım ve şimşeklerin eşlik ettiği anları sosyal medya hesaplarında paylaştı.
Yorumlar (0)