Ekici Peynir 100 kişiyi işe alacak!
Burdur / Bucak

BEKAP KÜLTÜR ORMANI OLUŞTURULDU

Burdur'un Bucak ilçesinde Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi(BEKAP) kapsamında Kültür Ormanı oluşturuldu. Antalya-Burdur karayolu Bucak ilçesine bağlı Seydiköy yakınlarında oluşturulan BEKAP Kültür Ormanı'nda proje kapsamında ilçeye konferans vermek için gelen ünlü yazarlar adına da birer fidan dikildi. Geçtiğimiz …

BEKAP KÜLTÜR ORMANI OLUŞTURULDU

Burdur’un Bucak ilçesinde Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi(BEKAP)  kapsamında Kültür Ormanı oluşturuldu.

Antalya-Burdur karayolu Bucak ilçesine bağlı Seydiköy yakınlarında oluşturulan BEKAP Kültür Ormanı’nda proje kapsamında ilçeye konferans vermek için gelen ünlü yazarlar adına da birer fidan dikildi.

Geçtiğimiz yıl başlatılan ve bu yıl ikincisi yapılan BEKAP kapsamında Kültür Ormanı fidan dikim törenine katılan İlçe Kaymakamı Yalçın Sezgin, “Fidanlarımız büyüyor ağaç oluyor, ağaçlarımız çoğalıyor, orman oluyor, orman işleniyor, kitap oluyor, kitap okunuyor ,bilgi oluyor. Ormanların ne denli önemli olduğunu biliyorsunuz. Bizler bugün BEKAP kültür ormanı açılışında bir kez daha ormanların önemine değinmek istedik. ‘Fidandan ormana ormandan kitaba’ sloganıyla bir farkındalık projesi başlattık”diye konuştu.

BEKAP Kültür Ormanı’nın tek bir proje olmadığını kaydeden Sezgin, “Bu proje içerisinde birden fazla projemiz var. İlçemizi ziyaret eden konferans düzenleyen önemli isimler adına fidanlar dikeceğiz. Hem hediyemiz fidan olsun hem de doğaya katkımız olsun.Bizim aslında tabiri caizse bir nevi ziyaret defterimiz fidanlarımız olacak. Bundan sonra ilçemize gelen kültürümüzün önemli isimlerini, yazarlara ve devlet adamlarımıza hatıra bırakmaları için birer fidan dikmelerini isteyeceğiz” ifadelerini kullandı

Kitap için doğa aşkına 5 dakika mola

Kaymakam Sezgin, Türkiye’de ilk defa Bucak’ta yapılan “Kitap için doğa aşkına 5 dakika mola”projesinin de hayata geçirildiğini ifade ederek, “Yollarda gider gelirken ihtiyaç molaları vardır. Türkiye’de ilk defa bizde kitap aşkına 5 dakika mola uygulaması yapılıyor. Burada ki mesajımız kitaba da beş dakika moladır. Bu da farkındalık projesidir. Gelecek zamanlarda farkındalık oluşturmak amacıyla okuma etkinlikleri de yapabiliriz, bizlere destek olan ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BEKAP Kültür Ormanı’nda isimleri yer alan isimler ise şöyle: “Prof.Dr. İlber Ortaylı, Şebnem Yaşar, Aşkım Kapışmak”

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

BEKAP 2 KİTAP GÜNLERİ SÖYLEŞİLERİ – KONUK: BUKET UZUNER
Etkinlik

BEKAP 2 KİTAP GÜNLERİ SÖYLEŞİLERİ – KONUK: BUKET UZUNER

Türk Edebiyatı'nın önemli ismi yazar Buket Uzuner, Bucak ilçesinde katıldığı BEKAP 2 Kitap Günleri'nde özel söyleşide bulunduk.

Kaymakam Sezgin’den Gazetecilere Kitap Hediyesi!
Etkinlik

Kaymakam Sezgin’den Gazetecilere Kitap Hediyesi!

BEKAP2 Kitap Günleri kapsamında Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, ilçede görev yapan gazetecilere kitap hediyesinde bulundu.

Bucak’ta 23 Nisan Kaymakamının İlk Talimatı Ne Oldu?
Etkinlik

Bucak’ta 23 Nisan Kaymakamının İlk Talimatı Ne Oldu?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Bucak'ın 1 günlük Kaymakamı, Bucak Fatih Sultan Mehmet İlkokulu'ndan Hasan Batu Türker oldu.

BEKAP 2 KİTAP GÜNLERİNE ÖĞRENCİ AKINI
Etkinlik

BEKAP 2 KİTAP GÜNLERİNE ÖĞRENCİ AKINI

Bucak Kaymakamlığı ve Bucak Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen Bucak Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi(BEKAP) kapsamında Kitap Günleri devam ediyor.

AS Çimento’dan Çalışanlarına Kitap Hediyesi!
Etkinlik

AS Çimento’dan Çalışanlarına Kitap Hediyesi!

BEKAP 2 Kapsamında Kent Meydanına açılan Kitap Fuarına ilgi her sektörden artıyor.

ADK MERMER’DEN ANLAMLI DAVRANIŞ: ÇALIŞANLARINA KİTAP HEDİYE ETTİ
Etkinlik

ADK MERMER’DEN ANLAMLI DAVRANIŞ: ÇALIŞANLARINA KİTAP HEDİYE ETTİ

BEKAP 2 kapsamında Kitap Günleri devam ediyor.Yüzlerce yayınevi ve tanınmış bir çok yazarın katıldığı Kitap Günleri'ne ilçe halkının da yoğun ilgisi bulunuyor.