Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Tarsus Kırklarsırtı Mahallesi’nde yalnız yaşadığı öğrenilen ve ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken 74 yaşındaki Hanım Tanrıverdi’nin evine giderek ihtiyaçlarını karşıladı. Evi temizlenen ve sağlık kontrolü gerçekleştirilen Tanrıverdi’nin, bundan sonraki süreçte de sağlık ekiplerince belirli aralıklarla sağlık kontrollerinin gerçekleştirileceği bildirildi.
Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından hizmet veren evde temizlik birimi ekibinde görevli Derya Seyran, “74 yaşındaki Hanım teyzemizin evine geldik. Kendisi çok zor koşullarda ve yalnız yaşıyor. Komşuları elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışsa da bir yere kadar” dedi. Tanrıverdi’nin yemeği, temizliği ve sağlık hizmetlerinin hepsinin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığını ifade eden Seyran, “Mersin Büyükşehir Belediyesinin ilgili bütün birimleri olarak, Hanım teyzeye elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
Hanım Tanrıverdi’nin gerekli bütün sağlık kontrollerinin yapıldığını aktaran Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Evde Sağlık ve Bakım Birimi ekibinden hemşire Zeynep Çelik, “Hanım teyzemizin gerekli olan ihtiyaçlarının tamamını karşılamak için buradayız. Şeker ve tansiyon ölçümüyle birlikte genel bir sağlık taraması yaptık” ifadelerini kullandı.
Tanrıverdi’nin düzenli kontrol edilmesi için sağlık rutini oluşturduklarını belirten Çelik, “Hastamız, kolunda kırık olduğunu beyan etti. Genel bir muayenenin yanı sıra, el muayenesiyle de kontrol sağladık. Doktor muayenesi de oluşturduk. Şu anda sağlık durumu iyi” şeklinde konuştu.
45 sene önce Şanlıurfa’dan Tarsus’a gelerek Kırklarsırtı’na yerleşen 74 yaşındaki Hanım Tanrıverdi ise “Benim ailemden çok kişi var ama kimse bana bakmıyor. Önceden yavaş yavaş kendi başıma işlerimi yapabiliyordum. Kolumu da kırdığım için artık hiçbir şey yapamıyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ederim” dedi.
iha
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) hizmet bölgelerinde yoğun klima kullanımı nedeniyle elektrik tüketiminde rekor artış yaşandı. Peki elektriksiz kalır mıyız? AEDAŞ acil eylem planı devrede. Antalya'da 23 Temmuz'da tüketim yüzde 14,3 artarak 58.606 MWh'ye ulaştı.
26 Temmuz Çarşamba günü TRT1, ATV, Kanal D, Show TV, TV8, Star TV'de hangi programlar var? Bugün televizyonda izleyebileceğiniz diziler, filmler ve programlar hakkında detaylı bilgi edinin.
Pi'nin yaşamı filmi herkes tarafından araştırılmaya başlandı. Pi'nin Yaşamı Gerçek Bir Hikaye mi? sorusu arama motorlarında aranıyor. Peki, Pi'nin Yaşamı gerçek hayat hikayesi mi? Pi'nin Yaşamı konusu ne? Pi'nin Yaşamı ne anlatıyor? İşte detaylar...
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Yorumlar (0)