Burdur / Karamanlı

Belediyenin Bütçesi %325 Büyüdü!

Karamanlı Belediyesi'nin bütçesinde yüzde 325 büyüme sağlandı. KMM'ye açıklamada bulunan Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, 2013-2019 yılları arasında belediye bütçesinin yüzde 325 büyüdüğünü belirtti

Belediyenin Bütçesi %325 Büyüdü!

Karamanlı Belediyesi’nin bütçesinde yüzde 325 büyüme sağlandı. KMM’ye açıklamada bulunan Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, 2013-2019 yılları arasında belediye bütçesinin yüzde 325 büyüdüğünü belirtti.

2014 yılında göreve gelir gelmez belediye işletmelerinde hızlı bir değişim sağlayarak, üretim kapasitesi ve satışlarda yükseliş sağladıklarını ifade eden Selimoğlu, işletmeler hakkında şu bilgileri verdi:

– TAŞ KIRMA TESİSİNDE YAPILAN ÇALIŞMALAR
“İtfaiye birimimizin olduğu alanda bulunan ve 8 saatte yaklaşık 500 ton kum üreten tesisi revize ederek üretim kapasitesini 800 tonlara çıkardık. İlçe içerisinde aşırı toz nedeni ile rahatsızlık veren tesisi Bozdağ mevkisine taşıma kararı ile birlikte yine tesiste revizyona gittik. Sekonder kırıcı, elek ve bantlar ilave ederek, 2 sekonder kırıcı, tersiyer ve 2 adet elek ile aynı anda 8 banttan üretim yapılması sağlandı. Tesiste yapılan değişiklik ile hem tesis ilçe dışına çıkarılmış oldu hem de üretim kapasitesi üretilen ürün ebadına göre bin 250 ile 2 bin 500 ton kapasitesine yükseldi. Böylece daha az enerji ile daha çok üretim yaptık. Ayrıca 5 yıl boyunca ilçemize kazandırdığımız TOKİ konutları, ilçe merkezi ve köylerimizin dere ıslahları, pansiyon binası, spor salonu, kapalı sistem sulama, kanalizasyon, yağmur suyu, içme suyu, İmam Hatip Ortaokulu gibi yatırımlara hem beton hem de dolgu malzemesi olarak kum ve çakıl satışı yaptık.

– AKARYAKIT İSTASYONUNDA YAPILAN ÇALIŞMALAR
Kapalı durumda devraldığımız akaryakıt istasyonunda restoran açtık. Market işletmesinde revizyon yaptık. İstasyonumuzda bina tadilatı, bayan personel çalıştırma, mescit, bebek bakım odası, engelli hizmet noktası, pompa yenilemesi, oyun parkı, jetonlu yıkama, fırçalı yıkama ve peyzaj çalışmaları ile hizmet anlayışımızı değiştirerek 5 yılda satışlarımızın artmasını sağladık.

– PARKE TESİSİNDE YAPILAN ÇALIŞMALAR
Tesisimize öncelikle laboratuvar kurduk ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) belgesi aldık. Daha önce resmi kurumlara ihale ile taş satılmayan tesisimizden satış imkanı sağladık. Tüm kurumlara ve müteahhitlere satış yapar hale getirdik. Makine ve toplama robotunda değişlik yaparak üretim kapasitemizi artırdık.

Tüm işletmelerimizde yapmış olduğumuz akıllı yatırım, değişim ve çalışmalar ile verimsiz işletmeler verimli hale geldi ve satışlarımız arttı. Yaptığımız her çalışmada çok araştırmacı olduk. En iyi hizmeti nasıl verebiliriz. En çok verimi nasıl alabiliriz. Ürettiklerimizi nasıl en iyi şekilde pazarlayabiliriz. Hep bunun hesaplarını yaptık. Çok iyi hesap yapmamız gerekliydi çünkü 5 bin 800 kişinin sorumluluğu üzerimizdeydi. Az maliyetler ile çok verimlilik almamız gerekliydi. Tüm çalışmalarımızı titizlikle yürüttük. Güler yüzlü hizmet anlayışını ilke edindik. Tüm bu çalışmalarımızda elbette ki en büyük özveriyi ve en büyük gayreti belediye personellerimiz sağladı. Bu günlere ve düzeye gelmemizi sağlayan fedakar ve cefakar tüm belediye personelimize şahsım ve Karamanlı halkı adına teşekkür ederim. Hep birlikte nice başarılara inşallah.”

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Bu ilçede Ekmek yarından itibaren 5 TL olacak!
Bölgesel

Bu ilçede Ekmek yarından itibaren 5 TL olacak!

Burdur'un Karamanlı ilçesinde yarından itibaren bez torbası ve poşetini getirenlere 220 gram ekmek 5,00 TL'den satılacak.

Başkan Selimoğlu'ndan eğitime destek Öğrencilere kırtasiye seti dağıttı
Yerel Yönetim

Başkan Selimoğlu'ndan eğitime destek Öğrencilere kırtasiye seti dağıttı

Karamanlı Belediyesi, yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle eğitim kurumlarına destek vermeye devam ediyor.

Karamanlı'da tarım arazilerine ulaşım kolaylaştı
Yerel Yönetim

Karamanlı'da tarım arazilerine ulaşım kolaylaştı

Karamanlı Belediyesi tarafından tarım arazilerinin arasından geçen derelerin bulunduğu bölgelere yerleştirilen 12 adet beton box köprünün yol bağlantıları tamamlandı. Bu sayede çiftçiler, arazilerine daha kolay ulaşım sağlayabilecekler."

Karamanlı Belediyesi arazi yollarını düzenliyor
Yerel Yönetim

Karamanlı Belediyesi arazi yollarını düzenliyor

Karamanlı Belediyesi, 1 Temmuz'dan itibaren arazi yollarının düzenlenmesine hız verdi. Başkan Selimoğlu, çiftçilere yolları bozmamaları konusunda çağrıda bulundu.

Şirket ve kadrolu işçilerin maaşları eşitlendi
Yerel Yönetim

Şirket ve kadrolu işçilerin maaşları eşitlendi

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, işçilerin haklarının kadrolu personelle eşitlendiği belirtildi.

Karamanlı'da renkli bir görünüm: 70.000 kadife çiçeğiyle donatıldı
Bölgesel

Karamanlı'da renkli bir görünüm: 70.000 kadife çiçeğiyle donatıldı

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, ilçenin girişlerine kendi yetiştirdikleri turuncu ve sarı renkte kadife çiçeklerini dikerek şehri renklendiriyor.