Afyonkarahisar’dan, Aksaray’a canlı hayvan götüren 3 çocuk babası besici geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.
Kaza Aksaray-Konya karayolu 55. kilometresinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde yüklediği canlı hayvanları Aksaray’a götüren besici İsmail Ülker’in (36) kullandığı 43 FR 565 plakalı kamyonet henüz belirlenemeyen bir sebepten ötürü kontrolden çıkarak devrildi. Kaza sonrası çevredekilerin haber vermesi ile bölgeye çok sayıda polis, 112 Acil servis ve AFAD ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen kurtarma ekipleri Ülker’in olay yerinde yaşamını kaybettiğini belirlerken, yanında bulunan ve yaralanan Mehmet Ö.’yü ise ambulansla hastaneye kaldırdı.
Kazanın ardından polis tarafından inceleme başlatılırken, Ülker’in evli ve 3 çocuk babası olduğu geçimini ise besicilik yaparak kazandığı belirtildi.
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde 800'ün üzerinde üretici tarafından 40 bin dekar alanın üzerinde ekimi yapılan patateste hasat başladı.
Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz ile Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Opr. Dr. Ahmet Murat Koyuncu Sinanpaşa Devlet Hastanesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Ankara’da düzenlenen U-13 Türkiye Güreş Şampiyonası’nda, Afyonkarahisar’ı temsil eden Taşoluk Belediye Spor Kulübü sporcuları Büşra Alan Türkiye şampiyonu olurken Sebahat Işıkçı ise Türkiye üçüncüsü oldu.
Milli Eğitim Bakanlığı Belgelendirme Hizmet Birimi Tetkik görevlileri, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bir denetim yaparak, Miraç Sünnetci’yi ziyaret etti.
Afyonkarahisar İl Müftü Yardımcısı Ayşegül Müftüoğlu Kurt, Yaz Kur'an Kursları ziyareti kapsamında, Engelsiz Kur’an kursunda eğitim gören öğrenciler ve velileri ile buluştu, sohbet etti.
Afyonkarahisar il Müftülüğü tarafından Mahremiyet ve Çevre Bilinci seminerleri düzenlendi.
Yorumlar (0)