Eskişehir’de dün akşam saatlerinde beton tankerinin altında kalarak hayatını kaybeden vatandaşın kimliği, parmak izi alınarak tespit edildi.
Dün akşam 19.30 sıralarında Gündoğdu Mahallesi Alpu Yolu Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, yolun karşısına geçmeye çalışan bir vatandaş, Alpu istikametine seyreden beton mikserinin altında kalarak yaklaşık 20 metre sürüklendi. Olay yerinde yapılan incelemede, tankerin altında kalarak feci şekilde hayatını kaybeden vatandaşın üzerinden kimlik çıkmadı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna götürülen talihsiz adamın kimliği, parmak izi taramasıyla tespit edildi. Kazada hayatını kaybeden kişinin 73 yaşındaki Selahattin Yiğit olduğu öğrenildi.
Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Tokat'ın Almus ilçesi Kınık Belediye Başkanlığı görevini devralan Hacı Yusuf Geçene, önceki başkan Güven Arslan döneminde işe alınan 4 işçiyi işten çıkardı.
Sivrihisar Belediyesi tarafından, yapılan çalışmaları anlatmak ve vatandaşların sorunlarını dinlemek için Halk Günü düzenledi.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç; TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar ile birlikte Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler beldesine Ziraat Bankası ATM'si kazandırıldı. Vatandaşlar artık bankacılık işlemlerini ilçeye gitmeden kolaylıkla yapabilecek.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, vatandaşlara kurban kesimi ve atıkların doğru bertarafı konusunda hassasiyet çağrısında bulundu.
Edirne İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri tarafından “31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü” etkinlikleri çerçevesinde, vatandaşları sigara bırakmaya teşvik amacıyla çalışma yapıldı. Açılan stantta hem bilgilendirme hem de Karbonmonoksit ölçümü yapıldı.
Yorumlar (0)