Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı 2023-2024 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Ordu Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Okul Sporları Gençler A(Erkek-Kız) Bilek Güreşi Türkiye Birinciliği Müsabakaları Altınordu Atatürk Spor Salonunda başarıyla tamamlandı.
Burdur'u Gururlandırdı!
Burdur USO Anadolu lisesi öğrencisi Ersincan ÇETİNKAYA 50 Erkeklerde sağ kol Türkiye birincisi oldu.
66 ilden 384 sporcunun katılımıyla 23 Mart 2024 tarihlinde başlayan Türkiye Birinciliği müsabakaları 24 Mart 2024 tarihinde sonuçlanan karşılaşmalarla tamamlandı.
Müsabakaların ardından dereceye giren sporculara başarı belgeleri ve madalyaları takdim edildi. 66 ilden 384 sporcunun katılımıyla gerçekleşen müsabakalarda Ersincan Çetinkaya birincilik madalyasıyla memleketi Burdur'a dönüş yaptı.
Bahçeşehir Koleji Ortaokul 8. Sınıf öğrencisi Zeynep Jineps Kıyıcı, Slovakya'da düzenlenen Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası'nda 15 yaş Yıldızlar Kategorisinde Sağ Kolda Avrupa 2.'si, Sol Kolda Avrupa 3.'sü oldu.
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde yaşayan bilek güreşi sporcusu Asude Sarı, Avrupa Bilek Güreşi Finalleri için gittiği Slovakya’da sol kolda şampiyon oldu.
Van'ın Erciş ilçesindeki Sosyal Bilimler Lisesi 11. sınıf öğrencisi olan Fatih Yardımcı, Ordu’da düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası'nda birinci oldu.
Aydında düzenlenen bilek güreşi yarışmasında birinciliği ve ikinciliği elde eden Ersincan Çetinkaya ve Samet Sevinç, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'i makamında ziyaret etti.
Samsun’da düzenlenen “Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonasına” Sivas’ı temsilen katılan Gülçin Savun, kilosuna Türkiye ikincisi oldu.
Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu'nun 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçme Müsabakaları 28 Şubat - 2 Mart tarihleri arasında Samsun'da yapılacak.
Yorumlar (0)