BİTLİS (İHA) - Bitlis’in Tatvan ilçesinde sandık ve oy kullanma kabinleri yerleştirilen okullar, yarın yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerine hazırlanıyor.
Yerel seçimlere 1 gün kala Tatvan ilçesinde okullarda hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Seçimde kullanılacak sandıklar ve oy kullanma kabinleri geceden okullara getirildi. Sabah ise sandık kurulu başkanları ve görevliler tarafından oy kullanılacak sınıflar, seçime hazırlandı. 238 sandık ve 66 bin 544 kişi oy kullanacağı seçmen için ilçenin tüm okullarına görevliler tarafından oy kabinleri ve sandıklar kuruldu. Tatvan’da sabah 07.00’da başlayacak oy kullanma akşam 16.00 itibariyle sona erecek.
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Hasköy-Teknepınar Bulvar Yolu yapım çalışmasına aralıksız bir şekilde devam ettiklerini belirtti.
Afyonkarahisar Sandıklı ilçesinde 43 yaşındaki bir şahıs aracının içerisinde ölü bulundu
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, hac vazifesini yerine getiren Canikli vatandaşları evlerinde ziyaret ederek Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti.
Tanıtım turunun en dikkat çekici duraklarından biri olan Sandıklı'nın doğa harikası olan Akdağ Tabiat Parkı, Fransa, Çin, ABD, Azerbaycan ve Hong Kong gibi ülkelerden gelen gazetecilere ev sahipliği yaptı.
T.C. Enerji Kentleri Birliği’nin Mayıs Ayı Toplantısı büyük bir katılımla gerçekleştirildi.
Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuşan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Trakya Temsilcisi Güner Çetin, “Şimdi zaman 1989 göçmenlerinin orada kalan soydaşlarımıza sahip çıkma zamanı” dedi.
Yorumlar (0)