Antalya / Korkuteli

BÖLGENİN İLK CANLI HAYVAN PAZARI VE BORSASI KORKUTELİ’DE AÇILDI

PROJELER DUALAR İLE AÇILDI Korkuteli Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Korkuteli Canlı Hayvan Pazarı ve Borsası Açılış Töreni ve Evlilik Parkı Kır Düğün Salonu Açılışı dualarla gerçekleşti.

BÖLGENİN İLK CANLI HAYVAN PAZARI VE BORSASI KORKUTELİ’DE AÇILDI

PROJELER DUALAR İLE AÇILDI

Korkuteli Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Korkuteli Canlı Hayvan Pazarı ve Borsası Açılış Töreni ve Evlilik Parkı Kır Düğün Salonu Açılışı dualarla gerçekleşti.

Yoğun bir katılımın olduğu Canlı Hayvan Pazarı ve Borsası Açılış Töreni ve Evlilik Parkı Kır Düğün Salonu açılışında konuşan Belediye başkanı Ömer Niyazi İşlek, “15 aylık zaman diliminde projelerimizin yüzde 94’ünü tamamladık” dedi.

Belediye Başkanı İşlek, Şimdiye kadar resmi bir açılış yapmadık, Hep gayri resmi açılışlar gerçekleştirdik. Ya kar yağıyor, temel atamıyoruz, Ya aşırı yağılar ve seller geliyor, ya pandemi giriyor, bunlara bir hikmet var diyoruz ama bunlara rağmen Korkuteli’mizin ilçemizin gelişmesi için projelerimizi kazandırıyoruz. Biz seçim sonrası her şey eskisi gibi olmayacak demiştik. Biz seçim kitapçığında sözünü verdiğimiz 14 projemizde 12 tanesini hizmete sunduk. Geriye 2 tane proje kaldı, onu da öteleyerek gelecek yıl yapmak için bıraktık. İstesek onu da 3 ayda tamamlardık. Örneğin bu kapalı hayvan pazarı seçime 2 yıl kalınca yapılsaydı, üreticilerimiz, pazarımız oturması o kadar geç olacaktı. Bu pazarın, bu borsanın yükselmesi için 2 yıl geçiyor. Biz seçildikten sonra hizmete başladıktan sonra 15 ay geçti. 60 aylık başkanlık döneminin ilk 15 ayında projelerimizin yüzde 94’ünü tamamladık. Bize bu hizmeti veren herkese teşekkür ediyorum. Biz neden iddia ediyoruz, Türkiye’nin en moderni ve en iyisi, halkımıza hizmet için. Yarın ilk defa Kanal Korkuteli için Rus turist geliyor. Şimdi emekliler merkezi yapacağız. 16-17 Temmuzda temelini atacağız. 30 günde onu da bitireceğiz. Yine iddia ediyoruz. Türkiye’nin en modern, en keyifli, en sağlıklı, en hoş emekliler merkezini yapacağız. Gençlerimiz için, Esnafımız için ve Kadınlarımız için yaptık, şimdi de emeklilerimiz için yapacağız. Bugün açtığımız bu tesisimize sabah 1476 tane hayvan geldi bugün İlk günde. 800 tanesi satıldı. Ve üreticimizin yüzü gülerek çıktı. Bizim sloganımız, az laf, Çok iş” var dedi.

Hayvan mezatında İlk hayvan satışını Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek ve Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca gerçekleştirdi.

1200 TL ile satışa çıkan kurbanlık koç, açık arttırmada 15 Bin TL’ye satıldı.

Daha sonra Evlilik Parkı Kır Düğün Salonu Açılışına geçildi.

Burada konuşan Belediye Başkanı İşlek, Aslında böyle bir projemiz yoktu. Bu proje canı sıkıldı projesi. Pandemi sürecinde çok kişiden talep gelince harekete geçtik. Gençlerimiz parklarda evleniyorlar. Dediler ki Haziran ayı geldi biz nasıl evleneceğiz, derken bizde ne yapabiliriz, az kaldı süre yok, hemen mimarımızı çağırarak projemizi bir gecede çizdirdik. Akşam 18:30’da söyledik, Bir gün sonra proje hazırlandı. Fen işleri personeli 2 vardiya çalışarak 13 günde tamamladık. İlçemizde hayırlı olsun” dedi.

İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ise, bir proje açılışından diğer bir proje açılışına geldik. Buranın eski halini herkes biliyor. Emeği geçen Başta Belediye Başkanımız Ömer İşlek ve ekibine teşekkür ediyorum. Bizim medeniyetimiz, “İnsanı yücelt ki, Devlet yücelsin” anlayışından gelen bir medeniyet” dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılara yemek ikram edildi.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Antalya'da araç yangını Kullanılamaz hale geldi
3. Sayfa

Antalya'da araç yangını Kullanılamaz hale geldi

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde park halinde bulunan minibüs alev alev yandı. Araçta çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken yanan araç kullanılamaz hale geldi.

Öğrenciler üniversite deneme sınavında ter döktü
Yerel Yönetim

Öğrenciler üniversite deneme sınavında ter döktü

Kemer Belediyesi Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu'nda üniversite hazırlık sürecinde ücretsiz eğitim alan öğrenciler, üniversite sınavında uygulanan kurallar çerçevesinde deneme sınavına girdi.

Erdoğan'ın göreve başlamasıyla 100 pare top atışı
Bölgesel

Erdoğan'ın göreve başlamasıyla 100 pare top atışı

Antalya’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin töreni dolayısıyla Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın 2 fırkateyni 101 pare top atışı gerçekleştirdi. İşte detaylar...

Antalya'da alkollü sürücü araca çarptı, sonra sızdı
3. Sayfa

Antalya'da alkollü sürücü araca çarptı, sonra sızdı

Antalya’nın Aksu ilçesinde alkollü bir sürücü aracını bulunduğu yerden çıkarmak isterken park halindeki araca çarptı sonra araç içerisinde sızdı. İşte detaylar...

Antalya'da ailesine korku dolu anlar yaşattı
3. Sayfa

Antalya'da ailesine korku dolu anlar yaşattı

Antalya’da uzaklaştırma kararı olan bir kişi, ailesinin yaşadığı apartmanın önüne gelerek elinde bıçakla korku dolu anlar yaşattı. İşte detaylar...

TÜRÇEV'den ABB'ye 4'üncü kez çevre ödülü
Yerel Yönetim

TÜRÇEV'den ABB'ye 4'üncü kez çevre ödülü

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından dördüncü kez “Türkiye’nin En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri Ödülü”nü almaya hak kazandı.