Burdur'un Bucak ilçesinde Sanayi Mahallesinde yıllardır tamamlanması beklenen Oğuzhan Sanayi Camii ibadete açılıyor.
Bucak Hayır Hizmetleri Derneği ve Bucak İlçe Müftülüğü aracılığıyla, 23 Ocak 2018'de temeli atılan Bucaklı hayırseverlerin destekleriyle tamamlanan Oğuzhan Sanayi Camii 3 Mart'ta kılınacak Cuma namazının ardından ibadete açılacak.
418 m2'lik alana yapılan Oğuzhan Sanayi Camiinin ibadete açılacağını duyuran Bucak İlçe Müftüsü İbrahim Keser yaptığı açıklamada, " İlçemiz Sanayi Mahallesinde, 418 m2'lik alana oturan Oğuzhan Sanayi Camiinin 23 Ocak 2018'de temeli atıldı.
Bucak Hayır Hizmetleri Derneği ve İlçe Müftülüğümüz aracılığıyla, Bucaklı hayırseverlerimizin destekleriyle tamamlanan Oğuzhan Sanayi Camii 03.03.2023 Cuma tarihinde ilk cuma namazının kılınmasıyla ibadete açılıyor." ifadelerini kullandı.
Burdur'un Bucak İlçesi Cami ve Çukur Mahalle Muhtarları seyyar satıcılardan şikayetçi.
Geçtiğimiz hafta NNC Medya’da yer alan “1 Yıldır Yapılamayan Tuvalet, Cami Cemaatini Kızdırdı” haberimizin ardından Hükümet Camii’nde tuvalet ve abdest alma bölümü için çalışmalar başlatıldı.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Yorumlar (0)