Bucak’ın her alanda gelişmesi için birbirinden farklı projelere imza atan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, yenilebilir enerji kaynakları arasında yer alan Güneş Enerji Santraliyle önemli bir projeyi şehre kazandırdı. Bucak Belediyesi elektrik ihtiyacını karşılamak için 1.8 bin kWsaatlik dev güneş enerjisi santrali kurdu. Çalışmalar tamamlandı. Kısa sürede dev güneş enerji santrali enerji üretimine başlayacak.
Tüm dünyanın artık yenilenebilir enerji kaynaklarına yöneldiğini ve bu kaynaklardan birinin de güneş enerjisi olduğunu aktaran Başkan Ünal, güneş enerjisinden elektrik elde etme ve yenilenebilir bir enerji kaynağı oluşturma noktasında Bucak’ın önemli bir potansiyeli elinde bulundurduğunu açıkladı.
Bucak’ta günlük ortalama güneşlenme süresinin yüksek olması sayesinde tesisin etkin ve verimli bir şekilde üretim yapacağını belirten Başkan Ünal yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Sazak mevkiinde kurduğumuz santralin üretim kapasitesi 1.8 bin kWsaat olup yılda yaklaşık 4 milyon kW elektrik üretimi sağlayacak. Üretilen enerji Bucak Belediyesi bünyesinde kullanılacak. Çok önemli bir proje. Bu enerji santrali ile bir yılda ihtiyaç duyduğumuz enerjinin aylık kullanımının %40’lık kısmını karşılayacağız ayda 270.000 kW üretim sağlayacağız. Bu projemizden TL bazında ayda değişken olmak kaydıyla 1 milyon TL’nin üzerinde kazanç elde edeceğiz. Amacımız ilerleyen dönemde ihtiyacımızın daha fazla bölümünü karşılayabilecek tesisler inşa etmek. Hayırlı olsun.” dedi.
Burdur'un Bucak ilçesinde Bucak Belediyesi Akaryakıt Hizm.San.Ve Tic.A.Ş personel alacak. Peki, kaç personel alınacak ve hangi pozisyonlar için alım yapılacak? Başvuru şartları neler? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak? Başvuru şartları ve gerekli belgeler burada.
Bucak Belediyesi tarafından Hacı Ömer Ağa Camii'nde düzenlenen Geleneksel Aşure Günü etkinliğinde, Cuma Namazı sonrası vatandaşlara aşure ikram edildi.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Aşure Günü dolayısıyla mesaj yayımladı ve Cuma namazı sonrası Hacı Ömer Ağa Camii'nde aşure dağıtımı yapılacağını duyurdu.
Bucak Belediyesi, PMYO ve POMEM sınavlarına hazırlanan adaylara ücretsiz parkur ve eğitim desteği sunuyor. Son başvuru tarihini Başkan Hülya Gümüş duyurdu. Hemen başvurunuzu yapın....
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Onaç Mahallesi'nde alt yapı ve yol çalışmalarıyla yaşam kalitesini artıracak dönüşüm projelerini yakından takip ediyor.
Bucak'ta sağanak yağmur, yolları göle döndürdü. Su baskınları nedeniyle araç sürücüleri ve yayalar zor durumda kaldı. Bucak Belediyesi ekipleri, tahliye çalışmaları için seferber oldu.
Yorumlar (0)