Bucak Belediyesi tarafından ilçeye alt yapı ve yol çalışmalarında çok yönlü yarar sağlayacak şekilde yapılan taş kırma ve eleme tesisinde her türlü ebatta kum, çakıl ve alt yapı malzemesi üretilirken, tesis 2022 yılında 6 Milyon TL. kar etti.
Taş kırma ve eleme tesisi hakkında açıklama yapan Bucak Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL “Organize Sanayi bölgesinde bulunan ve ilçemize çok yönlü yarar sağlayacak tesisimizi faaliyete geçirdik. Tesisimiz 150-250 ton/saat kapasiteye sahip kırma eleme tesisi aynı anda 5 farklı boyutta ürün üretebilecek çift elek ve çift kırıcıya sahip. Aynı zamanda 0-5 mm stok yükleme bunkeri ve toz indirgeme sayesinde çevre dostu bir tesis. Ayrıca tesisimiz yüksek verimlilik düşük enerji sarfiyatı sağlayan özel elektrik panoları ile donatıldı. Belediye olarak her türlü kum çakıl by-pass gibi altyapı malzemesi üretebiliyoruz. Bucak Belediyesi olarak mahallelerimizdeki cadde ve sokaklarımızın üst yapı çalışmalarında en önemli gider kalemlerinden birisini yollarımıza serdiğimiz mucur, kum ve dolgu malzemesi oluşturuyor. Bu tesis öncelikli olarak bu giderlerimizin düşmesini sağladı. Tesisimizin kırma bölümünü faaliyete geçirmekle birlikte faydasını gördük. Stabilize yol çalışması yaptığımız yollarımızda tesisimizden çıkan malzemeleri kullandık. Tesisimizin eleme bölümünü de faaliyete geçirerek ince malzemede üretiyoruz ve gider kalemlerimizi oluşturan birçok çeşit malzemeyi kendimiz üretiyoruz. Tesisimizin faaliyetlerinde 2022 yılını değerlendirdiğimizde gelir 9.458.275,00 tl., gider 3.190.348,00 tl. net kar 6.267.927,00 tl oldu. 2022 yılında Belediyemiz alt yapı hizmetlerimizde malzemeler yol yapım çalışmalarımızda alt yapı malzemesi, içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarımızda dolgu malzemesi olarak kullandığımız 7.882.400,00 tl.’lık malzeme tesisimizde üretildi. Belediyemiz ihtiyaçları dışında da yaklaşık 1,5 Milyon tl.’lik satış yaparak da gelir sağladık. ” dedi.
Burdur İli Bucak ilçesi Organize Sanayi bölgemizde birçok mermer fabrikasının bulunduğunun altını çizen Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL “Mermer fabrikalarımızın mermer ve taş atıklarını, molozlarını tesisimizde işleyerek ham malzeme şekline dönüştürüyoruz. Bu şekilde mermer atıklarının çevresel etkilerini önlemiş oluyoruz. Aynı zamanda yatırım yaparak ilçemizin sanayi alanında gelişmesinde ve istihdam sağlanmasında büyük katkıları olan sanayicilerimize destek olarak mermer atık ve hafriyatından kurtarmış, mermer ve taş atıklarını ekonomiye kazandırıyoruz” dedi.
Burdur'un Bucak ilçesinde Bucak Belediyesi Akaryakıt Hizm.San.Ve Tic.A.Ş personel alacak. Peki, kaç personel alınacak ve hangi pozisyonlar için alım yapılacak? Başvuru şartları neler? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak? Başvuru şartları ve gerekli belgeler burada.
Bucak Belediyesi tarafından Hacı Ömer Ağa Camii'nde düzenlenen Geleneksel Aşure Günü etkinliğinde, Cuma Namazı sonrası vatandaşlara aşure ikram edildi.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Aşure Günü dolayısıyla mesaj yayımladı ve Cuma namazı sonrası Hacı Ömer Ağa Camii'nde aşure dağıtımı yapılacağını duyurdu.
Bucak Belediyesi, PMYO ve POMEM sınavlarına hazırlanan adaylara ücretsiz parkur ve eğitim desteği sunuyor. Son başvuru tarihini Başkan Hülya Gümüş duyurdu. Hemen başvurunuzu yapın....
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Onaç Mahallesi'nde alt yapı ve yol çalışmalarıyla yaşam kalitesini artıracak dönüşüm projelerini yakından takip ediyor.
Bucak'ta sağanak yağmur, yolları göle döndürdü. Su baskınları nedeniyle araç sürücüleri ve yayalar zor durumda kaldı. Bucak Belediyesi ekipleri, tahliye çalışmaları için seferber oldu.
Yorumlar (0)