Bucak Belediyesi tarafından Covid-19 salgını nedeniyle kaygı yaşayan vatandaşların stres, endişe ve korkularının giderilmesi amacıyla “Psikolojik Destek Hattı” kuruldu.
Covid-19 Pandemisi ile mücadele kapsamında “Evde Kal” çağrısının ardından uzun süre sosyal izolasyon yaşayan ve yaşamayada devam eden Bucaklıların kaygı düzeylerini dengelemek, bilgi kirliliği kaynaklı endişelerini gidermek ve psikolojilerini güçlü tutmalarını sağlamak amacıyla Bucak Belediyesi tarafından “Psikolojik Danışmanlık Hattı” hizmete alındı.
Bucak Belediyesi “Psikolojik Danışmanlık Hattı” her hafta Çarşamba günleri 14.00 ile 15.00 saatleri arasında 0 (248) 325 10 01 numarası üzerinden Bucaklılara hizmet verecek. Hattı arayan vatandaşlar pandemi sonucu oluşan sendromlar, sosyal izolasyon ve stres kaynaklı sorunlarla ilgili destek alabilecekler.
Bucak Belediyesi Psikolojik Danışmanlık Hattı’ndan Velilerde De Faydalanabilecek
Pandemi riski sebebiyle uzaktan eğitime geçilmesi, YKS ve LYS dolayısıyla Bucak Belediyesi, ailelere, çocuklar için özel destek sağlayacak Psikolojik Danışmanlık Hattı’nı arayan velilere, alanında uzman rehber psikologlar tarafından; aile içi iletişim, ev içinde eğitici faaliyetler ve aile içi sosyal aktiviteler gibi destekleyici programlar da sunulacak.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada, “Bucak Belediyesi olarak koronavirüs salgını nedeniyle kaygı yaşayan vatandaşlarımızınn stres, endişe ve korkularının bir nebzede olsa giderilmesi ının giderilmesi amacıyla yine bir ilki gerçekleştirerek “Psikolojik Destek Hattı” kurduk. Yine sınavlara girecek öğrencilerimize de alanında uzman rehber psikoloğumuz destek verecek. Bizlere bu projemizde katkı sağlayan bu anlamda destek veren Sağlık Bakanlığımıza ve İlçe Sağlık Müdürümüz Sayın Yasemin Erk’e de teşekkür ediyorum.” .
Burdur'un Bucak ilçesinde Bucak Belediyesi Akaryakıt Hizm.San.Ve Tic.A.Ş personel alacak. Peki, kaç personel alınacak ve hangi pozisyonlar için alım yapılacak? Başvuru şartları neler? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak? Başvuru şartları ve gerekli belgeler burada.
Bucak Belediyesi tarafından Hacı Ömer Ağa Camii'nde düzenlenen Geleneksel Aşure Günü etkinliğinde, Cuma Namazı sonrası vatandaşlara aşure ikram edildi.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Aşure Günü dolayısıyla mesaj yayımladı ve Cuma namazı sonrası Hacı Ömer Ağa Camii'nde aşure dağıtımı yapılacağını duyurdu.
Bucak Belediyesi, PMYO ve POMEM sınavlarına hazırlanan adaylara ücretsiz parkur ve eğitim desteği sunuyor. Son başvuru tarihini Başkan Hülya Gümüş duyurdu. Hemen başvurunuzu yapın....
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Onaç Mahallesi'nde alt yapı ve yol çalışmalarıyla yaşam kalitesini artıracak dönüşüm projelerini yakından takip ediyor.
Bucak'ta sağanak yağmur, yolları göle döndürdü. Su baskınları nedeniyle araç sürücüleri ve yayalar zor durumda kaldı. Bucak Belediyesi ekipleri, tahliye çalışmaları için seferber oldu.
Yorumlar (0)