Bucak Belediyesi ramazan ayı hazırlıklarına başladı. İftar Çadırı bu yılda Cumhuriyet meydanına kurulması planlanıyor. Bu yıl iftar çadırı iftar yemeği vermek isteyen tüm hayırseverlere açık olacak.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “ Bucak Belediyesi olarak Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte Ramazan ayı hazırlıklarımıza ağırlık verdik. Bucak ilçemizde bir gelenek halinde her yıl Ramazan ayında kurulan iftar çadırımızı bu yılda cumhuriyet meydanında kuracağız. İftar çadırları, gönül sofralarının en önemli özelliklerinden birisi, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olmanın yanı sıra vatandaşları birlik beraberlik içerisinde bir arada aynı sofrada, ramazan ayının feyzini hep birlikte yaşamaktır. İftar çadırımıza geçmiş zamanlarda hayırsever vatandaşlarımız yemek vermek istediklerinde o günün iftar masraflarını karşılayarak o günün iftar yemeğini vermiş oluyorlardı. Bu yıl ki iftar çadırı organizasyonumuzda bu geleneği tekrar yaşatıyoruz ve iftar yemeği vermek isteyen vatandaşlarımıza bu imkanı veriyoruz. Bu yıl yelpazeyi daha da genişleterek hayırsever vatandaşlarımızın yanı sıra tüm sivil toplum kuruluşlarına, dernek ve odalara iftar çadırımızı açıyoruz ve iftar yemeği vermeye davet ediyorum. İstiyoruz ki iftar çadırımız Belediye adı altında olsa da tüm Bucak’ın iftar çadırı olsun. İftar yemeği vermek isteyen hayırsever vatandaşlarımızın Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün 0543 648 15 15 numaralı telefonundan bilgi alarak, iftar günü belirlemeleri gerekiyor. “ dedi.
15 yıldır Bucak Belediyesinin ve hayırseverlerin yardımlarıyla faaliyet gösteren Aşevinden, her gün 450 kişiye, 2 çeşit sıcak yemek veriliyor. 2007 yılında hayırsever İsmail Sarı tarafından kurulan aşevinde kazanlar, yoksullar için kaynatılmaya devam ediliyor. 16 yıldır hayırseverlerin katkısıyla belediye gözetiminde sıcak yemek hizmeti sunduklarını ifade eden Başkan Ünal, “Aşevimiz vatandaşımızın desteğiyle bugünlere kadar geldi. Yaklaşık 450 kişiye sıcak yemek çıkıyoruz. Aynı zamanda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız da 20 mahallemize evlere sıcak yemek ulaştırıyor.” ifadelerini kullandı.
En büyük destek hayırseverlerin olduğunun altını çizen Başkan Ünal, “Daha çok bakliyat noktasında hayırseverlerin katkısıyla ayda önemli bir miktarda destek veriliyor. Bu nedenle yardım yapan tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. Sosyal devlet olmanın gereği olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bu hizmeti sunmamız gerekiyor. Bu hizmetin devam ettirilmesi için bizler üzerimize düşen görevleri yapacağız ve hayırseverlerin desteğiyle aşevimiz her gün yemek dağıtmayı sürdürecek” şeklinde konuştu.
Burdur'un Bucak ilçesinde Bucak Belediyesi Akaryakıt Hizm.San.Ve Tic.A.Ş personel alacak. Peki, kaç personel alınacak ve hangi pozisyonlar için alım yapılacak? Başvuru şartları neler? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak? Başvuru şartları ve gerekli belgeler burada.
Bucak Belediyesi tarafından Hacı Ömer Ağa Camii'nde düzenlenen Geleneksel Aşure Günü etkinliğinde, Cuma Namazı sonrası vatandaşlara aşure ikram edildi.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Aşure Günü dolayısıyla mesaj yayımladı ve Cuma namazı sonrası Hacı Ömer Ağa Camii'nde aşure dağıtımı yapılacağını duyurdu.
Bucak Belediyesi, PMYO ve POMEM sınavlarına hazırlanan adaylara ücretsiz parkur ve eğitim desteği sunuyor. Son başvuru tarihini Başkan Hülya Gümüş duyurdu. Hemen başvurunuzu yapın....
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Onaç Mahallesi'nde alt yapı ve yol çalışmalarıyla yaşam kalitesini artıracak dönüşüm projelerini yakından takip ediyor.
Bucak'ta sağanak yağmur, yolları göle döndürdü. Su baskınları nedeniyle araç sürücüleri ve yayalar zor durumda kaldı. Bucak Belediyesi ekipleri, tahliye çalışmaları için seferber oldu.
Yorumlar (0)