Kurslar ile alakalı açıklama yapan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “Bugüne kadar ne imkânımız varsa gençlerimiz için temin ettik, etmeye de devam edeceğiz. Bucak Belediyesi olarak ne kadar talep olursa, bunu karşılamaya çalışıyoruz. Biz çalışacağız, gayret edeceğiz. Gerisini Cenab-ı Allah'a bırakacağız. İyi bir eğitim kadromuz ve yetişmiş elemanlarımız var. Milli Eğitim’den, Halk Eğitim’den oluşan bir kadromuz var. İnşallah dönem sonunda da üniversiteyi kazanmış öğrencilerimizi buradan tebrik ederek uğurlarız. Halk Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte bu çalışmaya imza atıyoruz. Ben İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Neşet Yazar’a ve Halk Eğitim Müdürümüz Olcay Değerli’ye çok teşekkür ediyorum. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun diyorum.”
Kurslara kayıt olmak isteyen öğrencilerin, e-kurs.meb.gov.tr adresinden girerek, “Öğrenci Girişini” tıklayarak, “Mezun Öğrenci Girişinden”, “T.C Kimlik No” ile E – Devlete giriş yaparak kayıt yaptırabileceklerdir. İnternet üzerinden kayıt yaptırırken “Burdur Bucak İlçesi – Bucak Halk Eğitim Müdürlüğü” seçildikten sonra öğrencilerin bölümlerine göre ders seçimi yapabilecek. Kurslarda öğrenciler Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı ve İngilizce derslerini seçebilecek.
Burdur'un Bucak ilçesinde Bucak Belediyesi Akaryakıt Hizm.San.Ve Tic.A.Ş personel alacak. Peki, kaç personel alınacak ve hangi pozisyonlar için alım yapılacak? Başvuru şartları neler? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak? Başvuru şartları ve gerekli belgeler burada.
Bucak Belediyesi tarafından Hacı Ömer Ağa Camii'nde düzenlenen Geleneksel Aşure Günü etkinliğinde, Cuma Namazı sonrası vatandaşlara aşure ikram edildi.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Aşure Günü dolayısıyla mesaj yayımladı ve Cuma namazı sonrası Hacı Ömer Ağa Camii'nde aşure dağıtımı yapılacağını duyurdu.
Bucak Belediyesi, PMYO ve POMEM sınavlarına hazırlanan adaylara ücretsiz parkur ve eğitim desteği sunuyor. Son başvuru tarihini Başkan Hülya Gümüş duyurdu. Hemen başvurunuzu yapın....
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Onaç Mahallesi'nde alt yapı ve yol çalışmalarıyla yaşam kalitesini artıracak dönüşüm projelerini yakından takip ediyor.
Bucak'ta sağanak yağmur, yolları göle döndürdü. Su baskınları nedeniyle araç sürücüleri ve yayalar zor durumda kaldı. Bucak Belediyesi ekipleri, tahliye çalışmaları için seferber oldu.
Yorumlar (0)