Bucak Belediyesi, Tepecik ve Hökez Caddelerinde alt yapı eksikliklerini gidererek sıcak asfalt yapım çalışmalarına başladı.
Bucak Belediyesi Sıcak asfalt yapım çalışmaları kapsamında Çavuşlar Mahallesi Tepecik Caddesi ve devamında Konak Mahallesi Hökez Caddesinde alt yapıları yeniliyor.
Alt yapı çalışmaları hakkında açıklama yapan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Bu yıl sıcak asfaltlama sezonumuzda asfaltlama çalışmalarımıza halkımızın yoğun bir şekilde kullandığı Hastane yolu olarak da adlandırılan Tepecik ve Hökez Caddelerinden başladık. Tepecik Caddesinin Eski Devlet Hastanesine kadar olan bölümünü asfaltladık. Caddelerimizde alt yapı eksiklikleri olan doğalgaz abone bağlantıları, Türk Telekom fiber hattı, İçme suyu abone bağlantıları, elektrik ve yağmur suyu hattında eksiklikleri giderildi. Hökez caddesinde çalışmalarımız sürüyor. Caddelerimize Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerimizce 1120 mt. 110 luk PVC 16 Atü yeni içme suyu ana hattı yapıldı ve 115 hanenin abone hatları yenilendi. Kısa zamanda asfalt çalısması yaparak yolumuzu halkımızın hizmetine sunacağız. Yaklaşık 1 ay gibi kısa sürede Elektrik, doğalgaz, telekom, içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu gibi alt yapı çalışmasının büyük bir kısmını tamamladık. Bu süreçte çalışmalarımızda bizlere yardımcı olan sokak sakinlerimize alt yapıyı ve yol çalışmasını tamamlayan tüm kurumlarımıza ve Fen İşleri Müdürlüğümüz ve Su ve Kanalizasyon Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimize teşekkür ediyorum. Bucak ve halkımız için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.
Elazığ Belediyesinin Hamzabey Baraj suyunu şehir geneline ulaştırmaya yönelik projesi ilerliyor. Daha önce derin su kuyularıyla içme suyu ihtiyacı karşılanan Ataşahir Mahallesi’ne Hamzabey Barajından su verilmeye başlandı.
Trabzon’un Hayrat ilçesi Balaban Mahallesi’nde içme suyu isale hattı çalışması sırasında meydana gelen göçükte 3 işçi toprak altında kalarak hayatlarını kaybetti.
Adıyaman’ın Gölbaşı İlçe Belediyesi, depremde hasar gören ve alt yapısı tamamlanan Gazi Caddesini asfaltlıyor.
Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Belediye tarafından ilçe genelinde yol genişletme, yol yenileme ve kilit parke çalışmaları devam ediyor.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Adapazarı ilçesinde başlattığı kanal görüntüleme ve temizleme işlemi ile bölgeye hizmet veren 60 bin metrelik hattı yeni görünümüne kavuşturacak.
MESKİ’nin yürüttüğü ‘Mersin İli Muhtelif Mahallelerde Altyapı Hatlarının Temizlenmesi, Görüntülenmesi, Frezelenmesi ve Hasarlı Yerlerin Kazısız Teknolojilerle Noktasal Tamiri’ işini yerinde inceleyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Biz tüm Mersin’deki altyapıların MR’ını çekiyoruz.
Yorumlar (0)