Burdur / Bucak

Bucak Belediyesinden alt yapıda büyük değişim ve dönüşüm

Bucak Belediyesi, içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu drenaj hattı çekilmeyen mahallelerin altyapısını tamamen yeniliyor.

Bucak Belediyesinden alt yapıda büyük değişim ve dönüşüm

Bucak Belediyesi, tarihi hizmetler kazandırdığı ilçede büyük bir dönüşüme imza atıyor. İçme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu drenaj hattı çekilmeyen mahallelerin altyapısını tamamen yenileyen belediye, altyapı çalışmalarının ardından cadde ve yolları da modern bir görünüme kavuşturuyor.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada, “Altyapıda tarihi yatırımlara imza atıyoruz. Şimdi de Cami Mahallesi 327 sokak ve 328 sokaklarda bulunan sürekli su arızası oluşturan PN10 özellikli içme suyu borularını 110 mm PN 16 PVC özellikli içme suyu borusu ile değiştirerek yaklaşık 1 km yenileme işlemi yapıyoruz. Diğer taraftan Yeni Mahallede 1211-1222-1224 nolu sokaklarda 450 metre uzunluğunda 300 mm körüğe boru kullanılarak yağmur suyu hattı çalışması gerçekleştirdik. Fatih mahallesinde de problemli noktalarda yağmursuyu drenaj çalışması gerçekleştireceğiz. Kanalizasyon hattı çalışmalarımız ise Alaattin Mahallesi Gündoğdu Caddesi ve 41 nolu sokaklarda 350 metre uzunluğunda 200 mm beton büz boru kullanılarak devam ediyor. Yunus Emre mahallemizde yaklaşık 2 km içme suyu, 70 evler Mahallemizde yaklaşık 50 m kanalizasyon çalışması planlıyoruz. Yine Tüvtürk yolumuzda alt yapı çalışması gerçekleştireceğiz. Kanalizasyon hattı olmayan evlerimize belirli bir program dahlinde hat çekimi gerçekleştiriyoruz. Bucak’ta hem altyapı hem de üstyapının sağlıklı hale gelmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bucak’ı en iyi şekilde geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. “dedi.

Bucak Belediyesinden alt yapıda büyük değişim ve dönüşümBucak Belediyesinden alt yapıda büyük değişim ve dönüşümBucak Belediyesinden alt yapıda büyük değişim ve dönüşümBucak Belediyesinden alt yapıda büyük değişim ve dönüşüm

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Güçlü Alt Yapı, Güçlü Bucak
Bölgesel

Güçlü Alt Yapı, Güçlü Bucak

Bucak Belediyesi’nin alt yapı hamlesi devam ediyor. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından Çamlıca Mahallesi 1548 ve 1549 sokaklarda ve 70 Evler Mahallesinde Alparslan Türkeş Bulvarı servis yolunda kanalizasyon ana hattı döşeme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Tefenni Belediyespor ve Oğuzhanspor karşılaşması sona erdi
Spor

Tefenni Belediyespor ve Oğuzhanspor karşılaşması sona erdi

Burdur'da lider Tefenni Belediyespor ile takipçisi Bucak Bld. Oğuzhanspor karşı karşıya geldi. Müsabaka 1-1 berabere bitti.

Bucak'ta parke yol yapım sezonu açıldı
Bölgesel

Bucak'ta parke yol yapım sezonu açıldı

Bucak Belediyesi 2023 yılı parke yol sezonunu açtı. Sezonun ilk parke yol çalışması Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. işte detaylar...

Bucak'ta kurulan ATAK ile belediyeden sorunlara hızlı çözüm
Bölgesel

Bucak'ta kurulan ATAK ile belediyeden sorunlara hızlı çözüm

Bucak Belediyesi kent genelindeki yol ve altyapı sorunlarına hızla çözüm üretmek için Bucak Belediyesi Acil Müdahale Takımını (ATAK) kurdu. İşte detaylar...

Bucak'ta tarihi Onaç Köprüsü restorasyonu başlıyor
Bölgesel

Bucak'ta tarihi Onaç Köprüsü restorasyonu başlıyor

Bucak ilçesindeki tarihi Onaç Köprüsü'nün restorasyon çalışmalarına başlanıyor. İhalesi 17 Kasımda yapılan Onaç köprüsü restorasyon ihalesi sonrası müteahhit firmaya yer teslimi yapıldı.

Bucak'a taziye evi ve sosyal tesis yapılıyor
Bölgesel

Bucak'a taziye evi ve sosyal tesis yapılıyor

Bucak'a taziye evi ve sosyal tesis yapımı için çalışmaların başladığını duyuran Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, tesisin çok amaçlı kullanılacağını söyledi.