Burdur / Bucak

Bucak Belediyesinden çevre haftasında geri dönüşüm parkı

Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir çevre bırakmak hedefiyle çalışmalarını her geçen gün arttıran Bucak Belediyesi, 5 Haziran Çevre haftasında çevresel yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor.

Bucak Belediyesinden çevre haftasında geri dönüşüm parkı

Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir çevre bırakmak hedefiyle çalışmalarını her geçen gün arttıran Bucak Belediyesi, 5 Haziran Çevre haftasında çevresel yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Bucak Belediyesi’nin çevreye yönelik projelerinden biri olan ve yapımında geri dönüşümden elde edilen materyallerin kullanılacağı Geri Dönüşüm Parkı’nın yapım çalışmaları başladı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımına başlanılan Park çalışmaları hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Emrullah ÜnalBucak Belediyesi olarak çevre bilinci, atık dönüşümü ve kaynakların tasarruflu kullanılması konularında farkındalık oluşturmak amacıyla Çamlıca Mahallesi’ne geri dönüşüm parkı yapıyoruz. Trafik Eğitim parkı yanındaki alan üzerinde yapımına başladığımız parkta yer alacak her şey, geri dönüşüme tabi tutulan atık malzeme ve materyallerden yapılacak. Toplamda 1800² alanı kapsamakta olan parkımız içerisinde dinlenme alanı ve yürüyüş yolları bulunacak. Parkımızda, hurdaya ayrılmış metal, plastik, cam, tahta gibi çeşitli atık malzemeler yeniden değerlendirilerek, çocuklarımızın güvenle oynayabileceği oyun grubu, varillerden elde edilmiş koltuk, ağaç kütüklerinden yapılmış oyuncaklar, tekerlerden yapılmış fotoğraf objeleri, köprüler, mini amfi, sahne, zeka geliştirici oyunlar, salıncaklar, tahterevalli, zıp zıplar, metalden yapılmış figürler yer alacak.” dedi.

“Amaç Her Atığın Çöp Olmadığını Uygulamalı Bir Şekilde Göstermek”

Özellikle sıfır atık noktasında doğada yok olması yıllar süren cam, pil, metal ve plastik malzeme gibi nitelikli atıkların usulüne uygun toplanması ve geri dönüşüme tabi tutulmasının bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemi bilinen bir uygulama olduğunu vurgulayan Başkan Ünal, hayata geçirilen projenin bu uygulamanın somut bir yansıması olduğunu kaydetti. Proje kapsamında parkta yer alacak oyun grubu ve figürlerin, adeta bir zanaatkâr gibi işlenerek yeniden şekillendirildiğini belirten Başkan Ünal, parkta zaman geçirecek herkesin aslında her atığın çöp olmadığı noktasında bir yandan hemfikir olacağını bir yandan da hurdadan oyuncağa uzanan o muhteşem dönüşümü fark edeceklerini kaydetti.

Bucak Belediyesinden çevre haftasında geri dönüşüm parkıBucak Belediyesinden çevre haftasında geri dönüşüm parkıBucak Belediyesinden çevre haftasında geri dönüşüm parkıBucak Belediyesinden çevre haftasında geri dönüşüm parkıBucak Belediyesinden çevre haftasında geri dönüşüm parkıBucak Belediyesinden çevre haftasında geri dönüşüm parkı

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Bucak'ta çocuklar için trafik eğitimi
Yerel Yönetim

Bucak'ta çocuklar için trafik eğitimi

Bucak Belediyesi, çocuklar için trafik eğitimi vermeye başlıyor. Etkinlikler kapsamında çocuklar akülü arabalarla trafik kurallarını uygulamalı olarak öğrenecekler.

Bucak Belediyesi şirketine eleman aranıyor! İşte detaylar
Eleman İlanı

Bucak Belediyesi şirketine eleman aranıyor! İşte detaylar

BELPAŞ, Burdur Bucak'ta SRC 5 belgesine sahip tanker şoförleri arıyor. Bu pozisyonda çalışmak istiyorsanız, başvurunuzu Belpaş A.Ş Şirlek Moil İstasyonu'na yapabilirsiniz.

Bucak Belediyesi, vatandaşların yaşam kalitesini yükseltiyor
Yerel Yönetim

Bucak Belediyesi, vatandaşların yaşam kalitesini yükseltiyor

Bucak Belediyesi, 4 yılda 29 yeni park ve spor sahası yaparak vatandaşların yaşam kalitesini yükseltiyor.

Bucak'ta çöken yol onarılıyor
Yerel Yönetim

Bucak'ta çöken yol onarılıyor

Bucak Belediyesi, Cami Mahallesi'nde çöken yolu onarmak için çalışmalara başladı.

Bucak'ta 3. Bisiklet Festivali Düzenlendi
Etkinlik

Bucak'ta 3. Bisiklet Festivali Düzenlendi

Burdur'un Bucak ilçesinde, Bucak Belediyesi tarafından Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında 3. Bisiklet Festivali düzenlendi.

Bucak Belediyesi'nden ilçeye değer katacak projeler
Bölgesel

Bucak Belediyesi'nden ilçeye değer katacak projeler

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, ilçeye değer katacak projeleri yerinde inceledi. Kapalı Spor Salonu, Kapalı Yüzme Havuzu, Tarihi Hacı Sarı Köprüsü Restorasyonu, Ges Projesi ve Hayvan Barınağı'nda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.