Bucak Belediyesi, ilçe genelindeki okulların fiziki koşullarını iyileştirmek için kapsamlı bir yatırım programı başlattı.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, ilçe genelindeki okulların ihtiyaçlarına yönelik yaptığı yatırımları değerlendirdi. Ünal, "Kent genelindeki hemen hemen tüm okullarımıza parkeden, asfalta, kamelyadan banka, piknik masasından, tamiratlara, duvar örme, sıva, çit çekmeden temizliğe, ot biçmeden ağaç budamaya, spor tesislerinden peyzaj düzenlemesine, ses sisteminden çadır ve masa sandalyesine kadar Bucak'ta rekor yatırım yaptık, destek verdik" ifadelerini kullandı.
Ünal, Bucak Belediyesi olarak eğitime büyük önem verdiklerini belirterek, "Eğitim, toplumumuzun geleceği için en önemli yatırımdır. Bu nedenle, ilçemizdeki okulların ihtiyaçlarının giderilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kapsamda, okullarımızın bahçelerini parke, asfalt ve bordür taşı ile döşedik. Okullara kamelya, bank, piknik masası gibi donatılar kazandırdık. Okulların tadilat ve bakımlarını gerçekleştirdik. Okulların çevrelerinde temizlik ve ağaçlandırma çalışmaları yaptık. Spor tesislerini yeniledik ve peyzaj düzenlemeleri yaptık. Okulların ses sistemlerini yeniledik. Okulların ihtiyaçlarına yönelik çadır ve masa sandalye gibi malzemeler temin ettik" dedi.
Ünal, eğitim yatırımlarına devam edeceklerini belirterek, "Eğitimde kaliteyi artırmak için okullarımızın fiziki koşullarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu konuda, gerek kamu kurum ve kuruluşları, gerekse sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde hareket etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.
Burdur'un Bucak ilçesinde Bucak Belediyesi Akaryakıt Hizm.San.Ve Tic.A.Ş personel alacak. Peki, kaç personel alınacak ve hangi pozisyonlar için alım yapılacak? Başvuru şartları neler? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak? Başvuru şartları ve gerekli belgeler burada.
Bucak Belediyesi tarafından Hacı Ömer Ağa Camii'nde düzenlenen Geleneksel Aşure Günü etkinliğinde, Cuma Namazı sonrası vatandaşlara aşure ikram edildi.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Aşure Günü dolayısıyla mesaj yayımladı ve Cuma namazı sonrası Hacı Ömer Ağa Camii'nde aşure dağıtımı yapılacağını duyurdu.
Bucak Belediyesi, PMYO ve POMEM sınavlarına hazırlanan adaylara ücretsiz parkur ve eğitim desteği sunuyor. Son başvuru tarihini Başkan Hülya Gümüş duyurdu. Hemen başvurunuzu yapın....
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Onaç Mahallesi'nde alt yapı ve yol çalışmalarıyla yaşam kalitesini artıracak dönüşüm projelerini yakından takip ediyor.
Bucak'ta sağanak yağmur, yolları göle döndürdü. Su baskınları nedeniyle araç sürücüleri ve yayalar zor durumda kaldı. Bucak Belediyesi ekipleri, tahliye çalışmaları için seferber oldu.
Yorumlar (0)