Bucak Belediyesi, 23-29 Ekim tarihleri arasında Eski Perşembe Pazarı alanında Bilim ve Gökyüzü Gözlem Şenliği düzenleyecek. Şenlikte, deney-yap atölyeleri, teleskopla güneş ve gezegen gözlemi, paneller ve Kepez Bilim Tır'ı yer alacak.
Bucak Belediyesi teknoloji, gökyüzü ve uzay meraklılarını Bucak’ta Bilim ve Gökyüzü Gözlem Şenliğinde buluşturuyor.
Bucak Bilim ve Gökyüzü Gözlem Şenliği hakkında açıklama yapan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Bucak Belediyesi olarak yeni bir etkinliğe daha imza atıyoruz. Teknoloji, Uzay ve Gökyüzü meraklılarına yönelik Bilim ve Gökyüzü Gözlem Şenliği düzenliyoruz. Eski Perşembe pazarı alanında 23 Ekim-29 Ekim tarihlerinde 10:00-19:00 saatleri arasında düzenleyeceğimiz şenliğimizde vatandaşlarımız uzayın ve gökyüzünün bilinmeyen yönlerini keşfedecekler. Şenlik alanımızda Dene-yap Atölyeleri, Teleskopla Güneş ve Gezegen Gözleme, Klenateryum Çadırı (Gezen Evi) bulunacak. 23 Ekimde açılışını yapacağımız şenliğimizde konunun uzmanları tarafından da paneller düzenleyeceğiz. Şenliğimiz kapsamında 28-29 Ekim tarihlerinde Kepez Bilim Tır’ını da şenlik alanımızda vatandaşlarımızla buluşturacağız. Bilim Şenliğimize tüm vatandaşlarımızı, öğrencilerimizi ve özellikle uzay meraklılarını davet ediyorum.” dedi.
Burdur'un Bucak ilçesinde Bucak Belediyesi Akaryakıt Hizm.San.Ve Tic.A.Ş personel alacak. Peki, kaç personel alınacak ve hangi pozisyonlar için alım yapılacak? Başvuru şartları neler? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak? Başvuru şartları ve gerekli belgeler burada.
Bucak Belediyesi tarafından Hacı Ömer Ağa Camii'nde düzenlenen Geleneksel Aşure Günü etkinliğinde, Cuma Namazı sonrası vatandaşlara aşure ikram edildi.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Aşure Günü dolayısıyla mesaj yayımladı ve Cuma namazı sonrası Hacı Ömer Ağa Camii'nde aşure dağıtımı yapılacağını duyurdu.
Bucak Belediyesi, PMYO ve POMEM sınavlarına hazırlanan adaylara ücretsiz parkur ve eğitim desteği sunuyor. Son başvuru tarihini Başkan Hülya Gümüş duyurdu. Hemen başvurunuzu yapın....
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Onaç Mahallesi'nde alt yapı ve yol çalışmalarıyla yaşam kalitesini artıracak dönüşüm projelerini yakından takip ediyor.
Bucak'ta sağanak yağmur, yolları göle döndürdü. Su baskınları nedeniyle araç sürücüleri ve yayalar zor durumda kaldı. Bucak Belediyesi ekipleri, tahliye çalışmaları için seferber oldu.
Yorumlar (0)