Bölgesel Amatör Lig 7.grup 19.hafta karşılaşmasında sahasında Didim Belediyespor’u konuk eden Bucak Bld. Oğuzhanspor, attığı iki golle maçı kazanarak puanını 45’e çıkardı.Temsilcimiz Bucak Bld. Oğuzhanspor’un en yakın rakibi Sökespor ise deplasmanda mağlup olunca puan farkı 6’ya çıktı.
Bucak İlçe Stadı’nda oynanan karşılaşmayı Anıl Şen, Orhan Öztürk, Mehmet Karakuyu ve Burak Gazi Ülker’den oluşan hakem dörtlüsü yönetti.Karşılaşmayı 2 bin civarında sporsever takip etti.
Maçın ilk dakikalarında rakip kalede gol arayan Bucak Bld. Oğuzhanspor 22.dakikada Osman Buğra Uysal’ın attığı golle 1-0 öne geçerken, son haftaların golcü futbolcusu Obiekwe 30.dakikada kafa vuruşu ile farkı ikiye çıkardı. İlk yarıda başka gol olmadı ve soyunma odasına temsilcimiz 2-0’lık skorla önde girdi.
Maçın ikinci yarısına ise kırmızı kartlar damga vurdu. 55.dakikada önce Oğuzhanspor futbolcusu Ali Emre, daha sonra ise Didim Belediyespor futbolcusu Muhammed Emin maçın hakeminden kırmızı kart görerek oyundan ihraç edildi.İkinci yarıda her iki takımda rakip kalede gol bulamazken, kontra ataklarla etkili olan Bucak Bld. Oğuzhanspor yakaladığı pozisyonları gole çeviremedi ve maç 2-0’lık skorla sona erdi.
Karşılaşmayı Burdur Valisi Hasan Şıldak, İlçe Kaymakamı Yalçın Sezgin, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, siyasi partilerin ilçe başkanları ve belediye başkan adayları olmak üzere kalabalık bir protokol heyeti de takip etti.
Bucak Bld. Oğuzhanspor,puanını 45’e çıkartırken, haftaya oynanacak Sökespor maçı öncesinde büyük bir avantaj yakaladı.
Grupta oynanan diğer maçların sonucu ve puan durumu ise şöyle:
Aydın 1923 0-1 Kepez Bld
Bucak Bld Oğuzhanspor 2-0 Didim Bld
Kale Bld 0-1 Ortaca Bld
Kuşadasıspor 0-0 Isparta Davrazspor
Manavgat Bld 0-0 Konyaaltı Bld
Serinhisarspor 3-2 Tavas Birlikspor
Yatağanspor 1-0 Sökespor
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret ederek Oğuzhanspor forması hediye etti. Ziyarette spor kulüpleri arasındaki iş birliği konuşuldu.
Bucak Belediyesi Oğuzhanspor'da kongre tamamlandı. Yapılan kongre ile Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Oğuzhanspor başkanı seçildi.
Bucak Belediyesi Oğuzhan Spor Kulübü'nde 2 Haziran Pazar günü kongre tamamlandı. Yapılan kongre sonrasında yönetim kurulu belli oldu
Bucak Belediyesi Oğuzhanspor kongreye gidiyor. Yarın yapılacak kongrede başkan belli olacak.
Bölgesel amatör Ligin gediklisi Bucak belediyesi Oğuzhanspor, yeniden BAL ligine çıktı.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, İlçenin gururu Oğuzhanspor’a moral desteği vermek amacıyla bir yemek düzenledi.
Yorumlar (0)