Bucak Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Komitesi tarafından 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü kapsamında etkinlik düzenlendi.
Düzenlenen etkinliğe Başhekim Yardımcısı Volga Baştan, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Sibel Karabulut, hastane yöneticileri ve sağlık çalışanları katıldı. Etkinlik kapsamında katılımcılara ve hastaneye gelenlere el yıkamanın önemi vurgulanırken, doğru el yıkama tekniği anlatılarak el hijyeni kontrol cihazı ile deneme yapıldı.
Başhekim Yardımcısı Volga Baştan tarafından yapılan açıklamada, " El hijyeni, enfeksiyonların önlenmesinde en önemli unsurlardan biridir. Doğru el yıkama tekniği ile birçok hastalığın önüne geçebiliriz." dedi.
Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Sibel Karabulut ise yaptığı açıklamada, "Hastanelerde farklı bir uygulama olsa da halkın da bu konuda duyarlılığı çok önemli. Çünkü bütün mikroorganizmalar, ellerimizden bulaşıyor. Özellikle yaz aylarının yaklaştığı bugünlerde sıcak havanın da etkisi ile gastroenterit vakaları da sık gözükmekte. Dolayısıyla yaptığımız işlerden sonra ellerimizi sabunla yıkamamız gerekiyor. El hijyeninin sadece sağlık çalışanları için değil, hastalar ve hasta yakınları için de önemli olduğunu unutmamalıyız. Herkes el hijyen kurallarına uyarak enfeksiyonların yayılmasını önleyebilir." ifadelerini kullandı.
Burdur İli Bucak İlçesinde kurban bayramı ilk günü motor ile otomobil kazasında motor sürücüsü yaralandı
Bucak Devlet Hastanesi'nden sevindirici bir haber geldi! Hastane, Anne Dostu Hastane kriterlerini başarıyla yerine getirerek bu önemli unvanı yeniden kazandı.
Bucak Devlet Hastanesi hemşiresi Yasemin Vicir, özverisi, fedakarlığı ve mesleki yetkinliği ile "Yılın Hemşiresi" seçildi. Emine Erdoğan Hanımefendi ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da katıldığı törende Vicir'e ödülü takdim edildi.
Burdur'un Bucak ilçesinde hizmet veren Bucak Devlet Hastanesi, uzman hekimlerle kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.
Burdur'un Bucak ilçesinde hizmet veren Bucak Devlet Hastanesi, uzman hekimlerle kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.
2020 yılından bu yana yamaç paraşüt pilotluğu yapan Esin Karayel, Bademağacı'nda uçuş esnasında kaza yaptı ve L1 kemiğini kırdı. Kaza sonrası Bucak Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Karayel, Tanzer Bey ve ekibi tarafından ameliyat edildi.
Yorumlar (0)