Burdur'un Bucak İlçesi Hacı Ömer ağa caminde Enderun Usulü teravih namazı Burdur'dan gelen İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Furkan Ceylan rehberliğinde, cumhur müezzinliğinde hocaların icraları ile kılındı.
Enderun usulü teravih özetle, Osmanlı döneminde icra edilen namazdaki her selamdan sonra değişik bir makamda, müezzinler tarafından icra edilen kısa ilahiler akabinde İmam Hatibin aynı makamla teravihi kıldırmasıdır. Hacı Ömer ağa camiindeki Cemeat yatsı namazının farzını bir makam, teravih namazının her dört rekatını ayrı ayrı makam ve vitir namazını da başka bir makamda okunan Fatiha, zammı sure ve tekbirlerle huzur ve huşu içinde namazlarını eda ettiler.
Enderun usulü teravih Burdur'dan gelen İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Furkan Ceylan rehberliğinde, cumhur müezzinliğinde hocalarının icraları ile kılındı.
Burdur'un Bucak ilçesi Hacı Ömer Ağa Camiinde Kur'an ziyafeti NNC Haber'de canlı yayında...
Geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede aday olmayarak görevi devreden Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hacı Ali Civan'a, Karayvatlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Ergit teşekkür plaketi verdi.
Bucak Oğuzhan Toplumsal Kalkınma ve İlerleme Derneği, 10 Kasım Atatürk'ü Anma etkinlikleri kapsamında Cumartesi günü Hacı Ömer Ağa Cami'nde Atatürk ve şehitlerimiz adına mevlid okutacak. Konuyla ilgili olarak dernekten yapılan açıklamada
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Yorumlar (0)