Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu'nda Müdürlük Müdürlük Devir Teslim Töreni düzenlendi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu Müdürlük görevini yürütmekte olan Sayın Doç. Dr. Mehmet ÖZMEN Bucak Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Müdürlüğüne atanmıştır. Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne yüksekokulumuzda uzun süredir müdür yardımcılığı görevini yürütmekte olan Sayın Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya AKIN atınmış bulunmaktadır.
04.01.2023 Çarşamba günü yapılan devir teslim töreninde konuşan Doç. Dr. Mehmet ÖZMEN Üniversitelerde idari görevler bayrak yarışı gibidir, her idareci bayrağı daha ileriye taşımak ister ayrılıklar ne kadar hüzünlü olsa da yenilenmek her zaman başarı getirir diyerek görev yaptığı süreçte idari ve akademik personele teşekkür etti ve yeni müdüre başarılar diledi.
Görevi devralan Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya AKIN konuşmasında; 2000 yılından beri Hikmet Tolunay’ da görev yapmaktayım, 2007 yılından itibaren ise müdür yardımcılığı görevlerinde bulundum şimdi ise Üniversite Yönetimince Müdürlük layık görülmüş, verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağım, sayın hocamız Doç. Dr. Mehmet ÖZMEN’ e çok teşekkür ediyorum hocamızın bıraktığı yerden en güzel şekilde görevimize devam edeceğiz dedi.
Devir teslim töreni sonunda Doç. Dr. Mehmet ÖZMEN, Müdür Yardımcılarına ve Yüksekokul Sekreteri Kadir DUTAR’ a çalışmalarından dolayı teşekkür ederek plaket verdi. Doç. Dr Mehmet ÖZMEN ve Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya AKIN birbirlerini yeni görevleri için tebrik ederek çiçek ve Plaket takdim ettiler.
Prof. Dr. Erik Van der Eycken, Leuven Üniversitesi'nden Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne bir haftalık ziyarette bulundu. Ziyaret kapsamında bilimsel sunumlar, eğitimler ve ortak çalışma imkanları görüşüldü.
Burdur Haber! Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi işbirliğiyle Çalış Kuş Cenneti'nde kuş gözlemi etkinliği düzenlendi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından "Afetlerde Kriz Yönetimi" konulu seminer düzenlendi. Seminerde acil durum psikolojisi, gönüllülük, ampütasyon uygulamaları, ikincil travma, müdahale ve psikososyal destek ekipleri gibi konular ele alındı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), kurumsal akreditasyon süreci için çalışmalarını sürdürüyor. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, bu sürecin üniversiteye önemli değerler kazandıracağını ifade etti.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ), Burdur Valiliği koordinasyonunda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde "Gençler ile Şiddet Üzerine" konulu panel düzenlendi.
“22 Kasım Türk Diş Hekimliği Günü”, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından düzenlenen panel ile kutlandı.
Yorumlar (0)