Burdur / Bucak

BUCAK KORKUTELİ YOLU EN KISA SÜREDE BAŞLANACAK

Pazar günü AK Parti Korkuteli ilçe teşkilatının 7’inci olağan kongresine katılan Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, kongrede yaptığı konuşmasında Korkuteli’ne müjdelerde verdi. Yıldırım, “Korkuteli’ne gelecek doğalgaz konusunda herhangi bir sıkıntı …

BUCAK KORKUTELİ YOLU EN KISA SÜREDE BAŞLANACAK

Pazar günü AK Parti Korkuteli ilçe teşkilatının 7’inci olağan kongresine katılan Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, kongrede yaptığı konuşmasında Korkuteli’ne müjdelerde verdi. Yıldırım, “Korkuteli’ne gelecek doğalgaz konusunda herhangi bir sıkıntı olmadığını, Bucak-Korkuteli yoluna en kısa sürede başlandığını söyledi.

AK Parti Korkuteli ilçe teşkilatının 7’inci olağan kongresine katılan, Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Korkuteli’ne gelecek olan hizmetler ile ilgili net konuştu. Yıldırım, “Öncelikle doğalgaz konusunda çalışmaların devam ediyor. Onun takipçisiyiz. Doğalgaz konusunda herhangi bir sıkıntı olmadığını ifade etti. Ardından Korkuteli-Burdur Bucak yoluna da başlandığını belirterek, Cumhur İttifakı Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek’in yaptığı projelerin sonuna kadar arkasında duracaklarını, Cumhur İttifakı Belediye Başkanı Ömer Bey’de projeleri ve Korkuteli için gerekeni yapacaklarını ve destekçisi olduklarını söyledi.

Kongrede konuşan Binali Yıldırım, 18 yılın geride kaldığını ama bu 18 yılda şeytan taşlamaktan arta kalan zamanlarda ülkeye çok önemli hizmetler yaptıklarını söyledi.

Kendisinin iki yıllık başbakanlık döneminde, göreve gelir gelmez 15 Temmuz darbe girişimi ile karşılaştıklarını anlatan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve milletle birlikte FETÖ kalkışmasında gereken dersin verildiğini kaydetti.

O dönemde terörü Türkiye’nin gündeminden düşüreceklerini açıkladıklarını dile getiren Yıldırım, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatları ile sınırda kurulmak istenen terör devleti hayalini gerçeğe dönüştürmediklerini kaydetti.

Yıldırım, Türkiye’nin bugüne kadar mazluma, savunmasıza hep yardım ettiğini ve etmeyi de sürdüreceğini vurgulayarak, şunları söyledi: “Oradaki insanları her türlü tehditten korumak için Rusya ve İran’la yaptığımız Soçi mutabakatı gereğince orada kontrol noktaları oluşturduk. Bu mutabakata zaman zaman uyulmuyor, ihlaller yapılıyor. Cumhurbaşkanımız geçen hafta son uyarısın yaptı; ‘Ay başına kadar ya mutabakata uyarsınız ya da Türkiye insanların canlarını ve mallarını korumak için bölgede her yeri hedef olarak kabul edecek ve gereken adımları atacak.’ Askerimize de her türlü saldırıya karşı misliyle karşılık veriyoruz, alçaklara hak ettikleri dersi veriyoruz. 8 milyon insan topraklarımıza gelecek sesimizi çıkarmayacağız. Biz diyoruz ki, o topraklar bu insanların, siz orada onların huzur içinde yaşamasına izin vermiyorsanız eğer biz gereğini yaparak o toprakların sahiplerinin, memleketlerinde hayatlarını en güzel şekilde devam ettirmek için ne lazımsa yaparız. Yaptığımız budur”

“SİYASETTE DÜŞMEDEN KALKMAK YOK”

Kongreye katılan eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e atıfta bulunan Yıldırım, AK Parti döneminde Antalya’ya çok güzel ve çok önemli hizmetler yapıldığını söyledi.

Bu hizmetlere kendisinin şahit olduğunu ifade eden Yıldırım, “Menderes Türel’e yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Hiçbir hizmet cezasız kalmıyor. Siyasette düşmeden kalkmak yok. Kalktın mı cesur bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Ben de belediye başkan adayı oldum, ben de kaybettim.” diye konuştu.

“DARBEYİ AKLINDAN GEÇİREN VARSA 15 TEMMUZ’U HATIRLASIN”

Yıldırım, AK Parti olarak Türkiye’nin geleceği için bugüne kadar koşturduklarını ve bugünden sonra da milletin desteği ile koşturmaya devam edeceklerini vurguladı.

Son günlerde bazı kesimlerin darbe iddialarını ortaya attığını ifade eden Yıldırım, “Bugünlerde yine darbe muhabbeti oluyor, aklından geçiren varsa 15 Temmuz’u hatırlasın, ayağını denk alsın. Avukatlar var aramızda, çılgınlığın mevzuatı yok, çılgınlık yapmak isteyen olursa bedelini de öder. Bu kadar basit. Bu millet artık istiklaline kastedenlere gereken dersi verir. Bayrağına göz dikenlere gözünü karartır ve gereğini yapar. Onun için kimse milleti korkuya sevk edecek sorumsuz davranışlar içerisinde olmasın” diye konuştu.

Kaynak:Korkuteli Gündem-Adem Durmaz

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Adem Korkmaz dile getirdi, Binali Yıldırım destek verdi
Bölgesel

Adem Korkmaz dile getirdi, Binali Yıldırım destek verdi

Ak Parti Burdur Milletvekili adayı Adem Korkmaz’ın siyasete girdikten kamuoyunda gündeme getirdiği Burdur’a tıp fakültesi kurulması sözüne Binali Yıldırım’dan tam destek geldi.

Burdur'a tıp fakültesi mi geliyor? Binali Yıldırım sözü verdi
Bölgesel

Burdur'a tıp fakültesi mi geliyor? Binali Yıldırım sözü verdi

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Burdur’a tıp fakültesi sözü vererek, seçimden sonra bu konunun çalışmalarını bir an önce başlatılacağını söyledi.

Başkan Meçikoğlu, Binali Yıldırım'a iş insanlarının taleplerini iletti
Bölgesel

Başkan Meçikoğlu, Binali Yıldırım'a iş insanlarının taleplerini iletti

Başkan Hasan Yalçın Meçikoğlu, son Başbakan Binali Yıldırım'a iş insanlarından gelen talepleri iletti.

Binali Yıldırım'dan dikkat çeken açıklamalar
Bölgesel

Binali Yıldırım'dan dikkat çeken açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım Binali Yıldırım, “Ülkenin güvene ve istikrara ihtiyacı var, maceraya ihtiyaç yok” dedi.

Binali Yıldırım 2 gün Burdur'da olacak
Bölgesel

Binali Yıldırım 2 gün Burdur'da olacak

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım seçim ziyaretleri kapsamında 05 ve 06 Mayıs tarihlerinde Burdur'da olacak.

BAŞKAN MENGİ’DEN SERT SÖZLER ;3 MAYMUNU OYNAMA, GERÇEKLERİ GÖR!
Yerel Yönetim

BAŞKAN MENGİ’DEN SERT SÖZLER ;3 MAYMUNU OYNAMA, GERÇEKLERİ GÖR!

Değerli Basın Mesupları ve kıymetli Kamuoyu CHP İL BAŞKANIN Sosyal medyadan yaptığı açıklamasına karşılık görüşlerimizi ifade etmek istiyorum dedi.