BUCAK TİCARET VE SANAYİ ODASI HEYETİ BAŞKAN MEÇİKOĞLU ÖNCÜLÜĞÜNDE İZMİR MERMER FUARI'NA KATILDI
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, İzmir'de gerçekleştirilen, Dünyanın en büyük doğal taş fuarlarının başında gelen MARBLE "29. Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı"nda Bucaklı ve Burdur İlimizden katılan firmaları standlarında ziyaret ederek, işlerinde kolaylıklar diledi.
İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Ticaret A.Ş (İZFAŞ) tarafından organize edilen ve Bucak'lı firmaların da katılımıyla gerçekleştirilen fuarda, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerinin fuardaki stantlarını tek tek ziyaret eden Başkan Meçikoğlu, fuarların sektörlerin gelişmesinde ve büyümesinde büyük önemi bulunduğunu, o nedenle de bu tür organizasyonlarda üyelerinin yanında olmayı önemsediklerini söyledi. Fuara katılan firmalara bereketli bir fuar ve başarı dileyerek, Fuarın İlçemize ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Fuarda Başkan Meçikoğlu'na; Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Süleyman Duran, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Coşkuner, Bucak Belediyesi Meclis Üyeleri; İbrahim Özdamar ve İsmail Başarır da eşlik ederek, katılımcıları stantlarında ziyaret edip, hayırlı olsun dileklerinde bulundular.
Çağdaş Burdur Gazetesi’ne değerlendirmede bulunan Başkan Ekinci, “Burdur’da mermer sektöründe 2018 yılında faaliyet gösteren 275 ocak, 125 adette fabrika ve atölye bulunuyor.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı.
Yorumlar (0)