Burdur / Bucak

Bucak’ta Adli Kolluk Kuvvetlerinin Yapması Gerekenler Konuşuldu

Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak KARARTI başkanlığında, Bucak Cumhuriyet Savcıları, Bucak İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Erdener BEDE, Bucak İlçe Jandarma Komutanı Vahdet NART ile Bucak Adli Yargı bölgesinde bulunan Çeltikçi ilçesi İlçe Emniyet …

Bucak’ta Adli Kolluk Kuvvetlerinin Yapması Gerekenler Konuşuldu

Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak KARARTI başkanlığında, Bucak Cumhuriyet Savcıları, Bucak İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Erdener BEDE, Bucak İlçe Jandarma Komutanı Vahdet NART ile Bucak Adli Yargı bölgesinde bulunan Çeltikçi ilçesi İlçe Emniyet Amiri Emre KOÇER, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa KARAHAN ve bağlı adli kolluk personelinin katılımıyla 06.12.2018 günü saat 18.00’da Bucak Halk Kütüphanesi toplantı salonunda toplantı yapıldı.

Toplantıda genel olarak, Cumhuriyet Savcılarının talimatıyla Adli Kolluk personeli tarafından yürütülen soruşturmaların, hukukiliği, etkinliği, gizliliği vb. hususlar ele alındı. Toplantıda konuşan Bucak Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak KARARTI, “Cumhuriyet Savcılarının talimatıyla yürütülen soruşturmalarda, adli kolluğun dikkat etmesi gereken en önemli hususların, ‘soruşturmanın gizliliği ve masumiyet karinesinin’ olduğu, adli kolluğun özellikle bu hususlara dikkat ederek ilgili mevzuat ve kendisine verilen yetki çerçevesinde hızlı, tarafsız ve etkin bir soruşturma yürütmesi gerektiği, Cumhuriyet Savcıları ve adli kolluk personelinin uzun zamandır süregelen bir devlet kültürüyle birlikte çalıştıkları, bu kurumların hiç bir örgüte, zümreye veya gruba bağlı olmadan sadece kanunlar çerçevesinde devlet ciddiyetiyle çalışmaları gerektiğini” söyledi.

Toplantı sonrası Bucak Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak KARARTI tarafından adli kolluk personelinin soruları cevaplandırılmıştır. Bucak İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Erdener BEDE ve Bucak İlçe Jandarma Komutanı Vahdet NART, toplantının eksiklerin tespiti ve giderilmesi, soruşturmaların hukuki ve etkinliği hususunda verimli geçtiğini düşündüklerini ve toplantı dolayısıyla memnuniyetlerini belirttiler.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

MAKÜ'den TÜBİTAK'a 36 proje
Bölgesel

MAKÜ'den TÜBİTAK'a 36 proje

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) öğrencileri tarafından hazırlanan 36 proje önerisi Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 2209-A Programı kapsamında desteklenmeye uygun görüldü.

Burdurlu Emrecan Kayacan, Türkiye dördüncüsü oldu
Bölgesel

Burdurlu Emrecan Kayacan, Türkiye dördüncüsü oldu

Burdurlu 22 yaşındaki genç sporcu Emrecan Kayacan, Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası Dünya Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri yarışmasında Genç Erkekler Atletik Fizik dalında -178 ile Türkiye dördüncüsü oldu.

AK Parti Eski İl Başkanı Ömer Bütüner, aday olacak mı?
Bölgesel

AK Parti Eski İl Başkanı Ömer Bütüner, aday olacak mı?

AK Parti Eski İl Başkanı Ömer Bütüner, aday olacak mı? sorusunun cevabı belli oldu. İşte detaylar...

Kadir Koç, Burdur CHP İl Başkanı oldu
Bölgesel

Kadir Koç, Burdur CHP İl Başkanı oldu

Burdur CHP İl Başkanlığı kongresinde Kadir Koç, 129 oy alarak yeni il başkanı seçildi.

Bucak'ta 90 TL'ye lezzet şöleni Gülköy Pide Salonu'nda
Tanıtım

Bucak'ta 90 TL'ye lezzet şöleni Gülköy Pide Salonu'nda

Bucak'ın sevilen pide salonlarından Gülköy Pide Salonu, 1.5 kıymalı pide, 1.5 kaşarlı pide, 1 etli ekmek, 1 kuşbaşılı pide, Burdur şiş, tavuk şiş, Adana kebap, Urfa kebap gibi lezzetleri yanında ayran, salata ve tatlı ile birlikte 90 TL'ye sunuyor.

Burdur ve ilçeleri dikkat! İşte 30 Eylül hava durumu
Bölgesel

Burdur ve ilçeleri dikkat! İşte 30 Eylül hava durumu

Burdur ve ilçelerinde 30 Eylül Cumartesi günü hava durumu nasıl olacak? Hava sıcaklıkları düşecek mi? İşte günlük 30 Eylül hava durumu raporu