Burdur Haber - Bucak Belediyesi, Berat Kandili münasebetiyle Hacı Ömer Ağa Camii'nde kandil simidi dağıttı.
Belediye Başkanı Emrullah Ünal, yaptığı açıklamada, "Mübarek kandil günlerinde geleneksel hale getirdiğimiz kandil simidi dağıtımını Berat Kandili Gecemizde de gerçekleştirdik. Hacı Ömer Ağa Camimize gelip ibadetlerini yapan cami cemaatimize ve vatandaşlarımıza Kandil simit ikramında bulunduk." dedi.
Ünal, bu mübarek gecenin birlik, beraberlik, sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni etti.
Burdur Belediyesi, Berat Kandili dolayısıyla 5000 kandil simidi dağıtarak şehre bereket kattı. Esnaf ve vatandaşlara dağıtılan simitler, kandil coşkusunu daha da artırdı.
Bozüyük Belediyesi, Berat Kandili dolayısıyla vatandaşlara mevlit şekeri ikram etti. Camilere giderek ibadetlerini yapan cemaate, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personelleri tarafından mevlit şekeri dağıtıldı. Yatsı namazından sonra yapılan dağıtım esnasında vatandaşların kandilini kutlayan belediye görevlileri, Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu'nun kandil kutlamasını ve selamlarını iletti.
Talha GÖKMEN Turizm ile Umre ziyareti gerçekleştiren Mehmet GÖKMEN Hoca, Berat Kandili'ni tüm dostlarıyla kutladı. Hocanın yaptığı açıklamada, Rabbimizden dualarla afiyet, huzur ve mutluluk dileğinde bulundu. Detaylar için tıklayın.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gece 01.30'a kadar süren toplantıda ekibine teşekkür etti. "Mesai mefhumu gözetmeden çalışmaya devam ediyoruz" diyen Büyükkılıç, Berat Kandilini de tebrik etti.
Bilecik Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Berat Kandili sebebiyle dernek önünde helva dağıtımında bulundu.
Burdur'un Bucak ilçesinde Berat Kandili münasebetiyle erkek ve kadınlar için ayrı ayrı programlar düzenlendi. Hükümet Camii, KYK Kız Öğrenci Yurdu ve Merkez Hacı Ömer Ağa Camii'nde gerçekleştirilecek programlarda dualar okunacak ve vaazlar verilecek.
Yorumlar (0)