Özel program uygulayan eğitim kurumumuz olan Oğuzhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bucak Ticaret ve Sanayi Odası ile Atölye ve laboratuarların yeni teknolojiler ile donatılması, ARGE ve Beceri tasarım atölyesi kurulumu, Alan öğrencilerine Ticaret ve Sanayi Odası ve bağlı oda, borsaların üye firmalarında işletmelerde beceri eğitimi ve staj imkanlarının sağlanması, okulda başarı göstermiş öğrencilerimize burs verilmesi ve öğrencilerin mezun olduktan sonra iş garantisi noktasında protokol imzalanmıştır.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet YAZAR; “Mesleki ve Teknik Eğitimin çok önemli olduğunu, öğrencilerimizin hayata en etkili şekilde hazırlanmalarını temin etmek adına yapılan işbirliği ile öğrencilerimizin birçok imkan sunulduğunu belirtti. Ulusal 2023 hedefleri ile Mesleki ve Teknik Eğitime yönelik var olan toplumsal algıyı değiştirmeyi hedefleyen, öğrencilerin meslekî ilgi ve yeteneklerini tespit eden ve çocuklar ile ailelerini bu doğrultuda yönlendiren, akademik ders yoğunluğunun azaltıldığı, meslekî ders içeriklerinin güncellendiği, öğretmenlerin iş başında eğitim olanaklarının artmasını sağlamayı amaçlayan bu tarz işbirlikleri ile bucak ilçesindeki mesleki eğitimi çok daha ileriye götürmeyi planlamaktayız” dedi.
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın MECİKOĞLU, “Mesleki Eğitimin kalitesini arttırmak ve işsizliği azaltma noktasında, bucaktaki öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmesi için varolan tüm imkanları seferber edeceklerini, protokolün kendilerine geç ulaşması sonucu işbirliğinde ufak bir geçikme yaşandığını, Eğitim adına yapılan tüm çalışma ve projelerde Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yanındayız” dedi.
İmzalanan protokolün bucak ilçemize hayırlı olması temennilerinde bulunularak toplantı bitirildi.
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, oğlu İsmet'in düğün merasimine tüm Bucak halkını davet ediyor. Detaylar ve düğün programı için tıklayın.
Sosyal Güvenlik Merkezi Bucak İlçe Müdürü Selçuk Aytaç ve Burdur İl Özel İdaresi Yazı İşleri Müdürü Cemal Acar, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu'nu ziyaret etti.
TKDK Burdur İl Koordinatörü Mesut Yıldıran, MHP Bucak İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Öztürk ile birlikte Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu'nu ziyaret etti.
Burdur'un Bucak ilçesinde görev yapan muhtarlar, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu'nu ziyaret ederek ilçe ile ilgili görüş ve önerilerini paylaştı.
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu ve heyeti, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde gerçekleşen Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu'nun (OSBÜK) 22. Olağan Genel Kurulu'na katıldı.
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, Ankara'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Detaylar burada...
Yorumlar (0)