Burdur / Bucak

Bucak'ta kitap şenliği

Bucak Belediyesi ile Yazarlar ve Şairler Dayanışma Derneği Burdur İl temsilciliği organizasyonuyla 2-3-4 Haziran tarihlerinde Kitap Şenliği düzenlendi. İşte detaylar...

Bucak'ta kitap şenliği

Bucak Belediyesi ile Yazarlar ve Şairler Dayanışma Derneği Burdur İl temsilciliği organizasyonuyla 2-3-4 Haziran tarihlerinde Kitap Şenliği düzenlendi. Bucak Belediyesi Kitap Kafe’de önünde açılışı yapılan Kitap Şenliği’nde 20 yazar 3 gün boyunca Bucak’ta vatandaşlarla ve öğrencilerle buluştu.

Kitap Şenliği açılış törenine İlçe Kaymakam Vekili Ağlasun Kaymakamı Tahir Demir, Belediye Başkan Vekili Enes Gün, Yazarlar ve Şairler Dayanışma Derneği Başkanı Cemal Durmaz, Kurum Müdürleri, STK Temsilcileri, Okul Müdürleri, yazarlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yazarlar ve Şairler Dayanışma Derneği Başkanı Cemal Durmaz, dernek üyesi yazarların Türkiye’nin dört bir yanında yapılan Kitap fuarlarına katıldığını ve okuyucularla buluştuğunu belirterek okumanın önemi hakkında konuştu. Tüm Bucak halkını ve öğrencileri 3 gün sürecek Bucak Kitap Şenliği’ne davet etti, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kitap Şenliği hakkında açıklama yapan Belediye Başkan Vekili Enes Gün; “Bucak Belediyesi olarak Sosyal ve Kültürel faaliyetlerimize bir yenisini daha ekliyoruz. Kitap Kafe önünde 3 gün süreyle yazarlar hem Bucak halkı ile hem öğrencilerle buluşacak. Herkesi Kitap Şenliği etkinliğine bekliyoruz” dedi.

Bucak Kaymakam Vekili Ağlasun Kaymakamı Tahir Demir, Kitap Şenliği hakkında yaptığı açıklamada; “Kitap okuyan bir nesil yetiştirebilmek için gayret ediyoruz. Kitap okumak zihin ve beden sağlığını korur, düşünen doğru kararlar veren, iyi sosyal ilişkiler kuran, donanımlı bireyler yetişir, Yarının Türkiye’sinin dünün Türkiye’sinden daha iyi olacağını ümit ediyorum” dedi.

2-3-4 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Bucak Kitap Şenliğinde 20 yazar ve 20 yayın evi; söyleşiler, imza günü, masal dinletisi, yazar-okur buluşması ve çocuk etkinlikleri ile öğrencilerle buluşacak olacak. Kitap Şenliği 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Bucak'ta kitap şenliğiBucak'ta kitap şenliğiBucak'ta kitap şenliğiBucak'ta kitap şenliğiBucak'ta kitap şenliğiBucak'ta kitap şenliği

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Bucak'ta kitap şenliği
Etkinlik

Bucak'ta kitap şenliği

Bucak Belediyesi ve Yazarlar ve Şairler Dayanışma Derneği (Yazşader) Burdur İl temsilciliği işbirliği ile 2-3-4 Haziran 2023 tarihlerinde Kitap Şenliği (Butik Kitap Fuarı) düzenleniyor.

Bucak'ta Sazak-Kurtönü'nde içme suyu sorunu çözülüyor
Yerel Yönetim

Bucak'ta Sazak-Kurtönü'nde içme suyu sorunu çözülüyor

Bucak Belediyesi, Alaattin Mahallesi Sazak-Kurtönü mevkiinde yaşanan içme suyu sorununu çözmek için harekete geçti. İşte detaylar...

Bucak Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı Başladı
Yerel Yönetim

Bucak Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı Başladı

Burdur'un Bucak ilçesinde, Ekim ayı olağan belediye meclisi toplantısı başladı. Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal'ın başkanlığında, bir araya gelen belediye meclis üyeleri gündem maddelerini görüşüyor.

Burdur Bucak'ta yöresel ürün pazarı açıldı
Yerel Yönetim

Burdur Bucak'ta yöresel ürün pazarı açıldı

Bucak Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan yöresel ve organik ürünler pazarı, yerli ve yabancı turistlere hizmet vermeye başladı.

Bucak'ta çocuklar için trafik eğitimi
Yerel Yönetim

Bucak'ta çocuklar için trafik eğitimi

Bucak Belediyesi, çocuklar için trafik eğitimi vermeye başlıyor. Etkinlikler kapsamında çocuklar akülü arabalarla trafik kurallarını uygulamalı olarak öğrenecekler.

Bucak Belediyesi şirketine eleman aranıyor! İşte detaylar
Eleman İlanı

Bucak Belediyesi şirketine eleman aranıyor! İşte detaylar

BELPAŞ, Burdur Bucak'ta SRC 5 belgesine sahip tanker şoförleri arıyor. Bu pozisyonda çalışmak istiyorsanız, başvurunuzu Belpaş A.Ş Şirlek Moil İstasyonu'na yapabilirsiniz.