Burdur / Bucak

Bucak'ta merakla bekleniyordu! Yarı olimpik yüzme havuzu için gün sayılıyor

Bucak Belediyesi tarafından Spor Toto Başkanlığının destekleriyle yapılan yarı olimpik yüzme havuzu, kısa süre içerisinde hizmete açılacak.

Bucak'ta merakla bekleniyordu! Yarı olimpik yüzme havuzu için gün sayılıyor

BUCAK YARI OLİMPİK KAPALI YÜZME HAVUZU İÇİN GÜN SAYILIYOR

Bucak Belediyesi tarafından Spor Toto Başkanlığının destekleriyle Bucak Mehmet Akif Mahallesinde bulunan Spor Merkezleri alanına yapılan yarı olimpik yüzme havuzunun yapımı tamamlandı, açılış için gün sayılıyor.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “İlçemizde eski zamanlarda güreşlerin, futbol başta olmak üzere birçok spor müsabakalarının ve hatta Deve güreşlerinin bile düzenlendiği Külcüler Harman yerini artık ilçenin spor tesisleri merkezi haline dönüştürdük. Zamanında buraya yapılan ilçe stadı ve kapalı spor salonu bulunan alanda Gençlik Merkezi’nin yapılmasıyla başlayan spor yatırımlarımız FİFA Standartlarında Antrenman Sahası, İlçe stadının aydınlatılması, Dörtlü Soyunma Odası ve Sosyal Tesisler, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Kapalı Spor Salonu yatırımlarımızla Bucak’ın Spor Tesisleri Merkezi haline dönüştürdük. Spor yatırımlarımızın son halkalarından birisi olan yarı olimpik yüzme havuzumuzu da tamamladık. Yarı olimpik yüzme havuzu projesi binası yaklaşık 946 m2. A ve B blok olmak üzere birleşik 2 bloktan oluşuyor. A blok’ta Havuz kısmı, B blok’ta soyunma ve duş odaları, antrenör odası, teknik ve mekanik oda ve idari bölüm bulunuyor. Yüzme havuzu 12,50 m.x 25 m. Ebatlarında 5 kulvarlı ve 140 cm derinliğinde ve 50 seyirci kapasiteli. Kısa süre içerisinde bu tesisimizi de hizmete açacağız. Gençlik Spor Bakanımıza, Spor Toto Teşkilatımıza ve Milletvekillerimize teşekkürü borç biliyorum. Onların destekleriyle bu eseri Bucak’ımıza kazandırdık. İlçemize hayırlı olsun. Bu vesileyle bir kez daha İlçemize yaptığımız tüm yatırım ve hizmetlerimizde bizlerden desteklerini Esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a, Önceki Dönem Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’a, Burdur Milletvekillerimiz Sayın Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz’a, Önceki Dönem Burdur Milletvekillerimiz Sayın Yasin Uğur ve Sayın Bayram Özçelik’e, Spor Toto Teşkilat Başkanımız Mehmet Ata Öztürk’e, Önceki Dönem Spor Toto Başkanımız Bünyamin Bozgeyik’e, Ak Parti Burdur İl Başkanımız Mustafa Özboyacı ve Yönetim kurulu Üyelerine, Ak Parti Bucak İlçe Başkanımız Osman Taşkın ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Önceki dönem İl Başkanımız Volkan Mengi’ye, Belediye Meclis Üyelerimize ve Mahalle Muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Bucak'ta merakla bekleniyordu! Yarı olimpik yüzme havuzu için gün sayılıyorBucak'ta merakla bekleniyordu! Yarı olimpik yüzme havuzu için gün sayılıyorBucak'ta merakla bekleniyordu! Yarı olimpik yüzme havuzu için gün sayılıyorBucak'ta merakla bekleniyordu! Yarı olimpik yüzme havuzu için gün sayılıyorBucak'ta merakla bekleniyordu! Yarı olimpik yüzme havuzu için gün sayılıyorBucak'ta merakla bekleniyordu! Yarı olimpik yüzme havuzu için gün sayılıyorBucak'ta merakla bekleniyordu! Yarı olimpik yüzme havuzu için gün sayılıyorBucak'ta merakla bekleniyordu! Yarı olimpik yüzme havuzu için gün sayılıyorBucak'ta merakla bekleniyordu! Yarı olimpik yüzme havuzu için gün sayılıyor

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 7
  BEĞENDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 1
  GÜLDÜM
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENMEDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Bucak'ta dört gözle bekleniyordu! Haftaya hizmete açılıyor! Kayıtlar başladı
Bölgesel

Bucak'ta dört gözle bekleniyordu! Haftaya hizmete açılıyor! Kayıtlar başladı

Bucak Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan kapalı yarı olimpik yüzme havuzu 8 Şubat Perşembe günü hizmete açılıyor. Tesiste, her yaş grubu için yüzme kursları da verilecek. Detaylar haberimizde...

Burdur Bucak kapalı yüzme havuzuna kavuşuyor
Yerel Yönetim

Burdur Bucak kapalı yüzme havuzuna kavuşuyor

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal'ın yoğun çabalarıyla hayata geçen kapalı yarı olimpik yüzme havuzu projesi ilçeye kazandırılıyor.

Bucak'ta yüzme havuzu inşaatında sona gelindi
Yerel Yönetim

Bucak'ta yüzme havuzu inşaatında sona gelindi

Burdur'un Bucak ilçesinde yapımı devam eden Yarı Olimpik yüzme havuzunda sona gelindi. Havuzun su yalıtım testlerine başlandı.

Bucak'ta yarı olimpik yüzme havuzunda hummalı çalışma
Yerel Yönetim

Bucak'ta yarı olimpik yüzme havuzunda hummalı çalışma

Burdur'un Bucak ilçesinde yapımına başlanılan yarım olimpik yüzme havuzunda çalışmalar aralıksız sürüyor.

Bucak'ta sokak hayvanları için yuva hazır! Modern Barınak Tamamlandı!
Bölgesel

Bucak'ta sokak hayvanları için yuva hazır! Modern Barınak Tamamlandı!

Bucak Belediyesi tarafından yapılan Ebru Başarır Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tamamlandı. Mart ayının ilk haftasında açılacak olan barınak, Türkiye'nin en modern hayvan barınaklarından biri olacak.

Bucak'ta Beraat Sevinci! Bucak Belediyesi Geleneği Bozmadı
Bölgesel

Bucak'ta Beraat Sevinci! Bucak Belediyesi Geleneği Bozmadı

Burdur'un Bucak ilçesinde Berat Kandili kapsamında vatandaşlar Hacı Ömer Ağa Camiinde programa katıldı. Bucak Belediyesi program sonu kandil simidi dağıttı.