Bucak İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından bir süredir takibi yapılan motor hırsızları yakalandı.
Olay, Burdur'un Bucak ilçesinde çeşitli günlerde çalınan motorlarla ilgili olarak, Bucak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yaklaşık 10 günlük sıkı takip ve çalışma olumlu sonuçlanarak, olayla bağlantısı olduğu tespit edilen 5 kişi yakalandı.
Edinilen bilgilere göre, Mehmet Akif Mahallesinde bir ikametin bahçesinde 2 şahsın motosiklet söktüklerinin tespit edilmesi üzerine, polis ekiplerini farkeden şahısların kaçması üzerine yapılan incelemede motorların çalıntı olduğu belirlendi. Olaya karışan B.S., Y.D., R.K, Y.Ö ve K.S.Ö yakalandı. Yakalanan şahısların son zamanlarda meydana gelen elektrikli bisiklet ve motosiklet hırsızlıklarını yaptığı belirlendi. Yapılan operasyon ile Bucak'ın farklı bölgelerinde çalınan 4 elektrikli bisiklet, 5 motosiklet ve parçalanan motor parçaları ele geçirildi.
Yakalanan şahıslar, Bucak Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi.
Bu kapsamda ele geçirilen motosiklet ve elektrikli bisikletlerin sahiplerine ulaşarak, teslimi yapılıyor.
Burdur'un Bucak ilçesi Şehirler Arası Terminal içerisinde park halindeki motor çalıntı çıktı.
Bucak'ta motor hırsızlığı yaptıklarından şüphelenilerek gözaltına alınan şahıslardan 4'ü tutuklandı.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Yorumlar (0)