Burdur'un Bucak ilçesindeki motosiklet grubu Oğuzhan Demiratlar, geçtiğimiz günlerde şehit düşen kahraman askerlerimiz için Kestel Dağı'na çıkarak bir anma programı düzenledi.
Sabah saatlerinde motosikletleriyle Kestel Dağı'na çıkan grup, Türk bayrağı ile zirveye ulaştı. Grup üyeleri, burada şehitlerimiz için dua etti ve saygı duruşunda bulundu.
Yapılan açıklamada, "Şehitlerimiz, bu vatan için canlarını feda ettiler. Biz de onların anısına bu anma programını düzenledik. Şehitlerimizi unutmayacağız ve unutturmayacağız" denildi.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, yapımı devam eden Motorcu ve Bisikletçiler Sitesini inceledi.
Başkan Ünal, Bucak'ta motosiklet ve bisikletçilere yönelik site inşaatının ilerlediğini, trafik yükünü azaltarak esnaflara destek sağlayacağını belirtti.
Burdur'un Bucak ilçesinde uzun zamandır Motosikletçiler ve Bisikletçilerin beklediği tesis yapılıyor.
Bucak Motosikletçiler ve Bisikletçiler Sitesinin yapımı için ilk adım atıldı. Sitenin yapım ihalesi 8 Şubat 2023 tarihinde yapılacak.
Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz’ın öncülüğünde başlatılan “Köy Turnuvaları” büyük heyecana sahne oluyor. Köylerin spor tutkusunu ve dostluklarını pekiştirmenin amaçlandığı turnuvada, 3. hafta heyecanı yaşanacak.
Çankırı'da bulunan Şehitler Müzesi'nde Fethi Sekin, Necmettin Yılmaz, Şenay Aybüke Yalçın ve Ömer Halis Demir başta olmak üzere 100'den fazla şehidin eşyaları sergileniyor. Müze vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.
Yorumlar (0)