Burdur / Bucak

BUCAK’TA ÖĞRENCİLER İLK YARI KARNELERİNİ ALDILAR

Bucak’ta 11.902 Öğrenci Karnelerini Aldı 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk yarısı sona erdi. Ülke genelinde 18 milyon öğrenci karne alırken Bucak’ta da 11.902 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

BUCAK’TA ÖĞRENCİLER İLK YARI KARNELERİNİ ALDILAR

Bucak’ta 11.902 Öğrenci Karnelerini Aldı

2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk yarısı sona erdi. Ülke genelinde 18 milyon öğrenci karne alırken Bucak’ta da 11.902 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Bucak’ta da öğrenciler ve veliler 2019-2020 yarıyıl tatili nedeniyle karne heyecanı yaşadı. 916 öğretmenin görev yaptığı Bucak’ta 1456 anasınıfı, 4031 ilkokul, 3144 ortaokul ve 3271 lise öğrencisi olmak üzere toplam 11.902 öğrenci karnelerini aldı.

Kuşbaba ilkokulu ve ortaokulu ile Bucak Necati Topay Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinde karne töreni düzenlendi.

Törenlerde öğrencilere karneleri Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu tarafından verildi. Karne töreninde Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, başarının okul sıralarından geldiğini ve eğitimin temelinin her zaman özverili çalışmaktan geçtiğini belirtti.

“Size bakınca pırıl pırıl bir nesil görüyorum.” diyen Kaymakam Tanrıkulu, “Başarının sırrı düzenli ve disiplinli çalışmakta saklıdır. Başarıya ulaşmak bu sıralardan geçiyor. Sizlerden isteğimiz her zaman tertipli ve planlı çalışmanız. Çünkü hepinizin iyi bir mesleğe sahip olmasının en büyük faydasını yine sizler göreceksiniz. Amaçlarımız hedeflerimiz doğrultusunda derslerimizde planlı ilerlemek hiç zor değil. Size bakınca pırıl pırıl bir nesil görüyorum. Hedefleriniz için çok çalışmalısınız. Derslerin yanı sıra muhakkak birer enstrüman çalmanızı da tavsiye ederim.”şeklinde konuştu.

Kaymakam Tanrıkulu, öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek, öğrencilerin güzel bir tatil geçirmesi temennisinde bulundu.

‘Okullar 3 Şubatta Açılıyor’

İkinci yarıyıl eğitim öğretim dönemi 3 Şubat Pazartesi başlayacak. İkinci dönem ara tatili 6-10 Nisan’da yapılacak. 13 Nisan’da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran Cuma tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

‘LGS Sınavı 7 Haziran’da Yapılacak’ Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav, 7 Haziran 2020’de yapılacak. İkinci yarıyılın sona ermesinin ardından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 20 ve 21 Haziran’da gerçekleştirilecek. Sınava başvurular ise 6 Şubat-3 Mart’ta alınacak, sonuçları 23 Temmuz’da açıklanacak.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Vali Yazıcı, öğrencilere karne dağıttı
Etkinlik

Vali Yazıcı, öğrencilere karne dağıttı

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, yarıyıl tatili nedeniyle öğrencilere karne dağıttı.

Bucak'ta 12 bin 741 öğrenci karne heyecanı yaşadı
Bölgesel

Bucak'ta 12 bin 741 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Kaymakam Erol Tanrıkulu ve beraberinde yer alan protokol üyeleri, Burdur’un Bucak ilçesinde Hüseyin Türker Ortaokulu'nda öğrenciler karne sevincine ortak oldular.

Kızılkaya'da karne töreni mutluluklarına ortak oldular
Bölgesel

Kızılkaya'da karne töreni mutluluklarına ortak oldular

Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kızılkaya Beldesi'nde 2022 - 2023 Eğitim ve Öğretim yılının yarıyıl tatile girdiği gün nedeniyle karne dağıtım töreni düzenlendi.

Burdur'da karne heyecanı sevinçlerine ortak oldular
Bölgesel

Burdur'da karne heyecanı sevinçlerine ortak oldular

Burdur Valisi Ali Arslantaş ve beraberinde yer alan protokol üyeleri USO İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım programına katılarak öğrenciler ve velilerin karne sevinçlerine ortak oldular.

VALİ ŞILDAK KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU
Etkinlik

VALİ ŞILDAK KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU

Yarı Yıl Tatili Başladı İl Merkezi ve ilçelerimizdeki okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında eğitim gören 42 bin 103 öğrenci bugün karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdiler.

Burdur’da 43 bin 386 öğrenci karne aldı
Etkinlik

Burdur’da 43 bin 386 öğrenci karne aldı

Burdur'da, 2018-2019 eğitim öğretim yılında 255 okulda 43 bin 386 öğrenci karne aldı. Burdur'da eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla merkeze bağlı Kayış Köy Ortaokulu ve İlkokulu ile Çine Köyü İlkokulunda tören düzenlendi.