Bucak İlçe Müftülüğü'nden Özel Çocuklara Özel Program
Burdur'un Bucak ilçesinde, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla özel çocuklar ve anneleri için bir program düzenlendi.
Bucak İlçe Müftülüğü, Bucak ADRB ve Engelli Koordinatörlüğü işbirliğiyle düzenlenen programda, özel çocuklar ve anneleri müftülük binası sohbet odasında ağırlandı.
Program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından İlçe Müftüsü İbrahim Keser, özel çocuklar ve annelerine yönelik bir sohbet gerçekleştirdi. Sohbette, özel çocukların önemine ve onların toplum içinde daha fazla yer almasına yönelik yapılması gerekenlere dikkat çekildi.
Programın sonunda pasta kesimi yapıldı ve hatıra fotoğrafları çekildi. Dua ile sona eren programda, özel çocuklar ve anneleri, Bucak İlçe Müftülüğü'nün kendilerine gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ettiler.
Devletimizin sıcak ilgisini yansıtan bir isim daha! Burdur Valisi Türker Öksüz'ün eşi Meral Öksüz hanımefendi, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Destek Merkezi ve Hilmi-Hafize Evin Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde bulunan çocuklar ve yaşlılar ile anlamlı buluşmalar gerçekleştirdi
Düzce İl Emniyet Müdürlüğü, polislik hayali olan Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören öğrencileri ağırladı.
İzmit Belediyesi, özel çocuğu ve yakını bulunan ailelerin günlük işlerini rahatça gerçekleştirebilmeleri için Kuruçeşme Yaşam Merkezi’nde hizmete açtığı Kısa Mola Merkezi’nin ikincisini kazandıracak.
Başkan Aday Adayı Ahmet Altundaş, Özel Bucak Meleklerim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret ederek, burada özel çocuklarla bir araya geldi.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Mola Evi’nde özel çocuklarla bir araya gelerek onlarla sohbet etti, oyun oynadı.
Kepez Belediyesi, Antalya’da özel çocuklara hizmet eden 14 dernek ve 2 okulun öğrencilerini Lunapark’ta ağırladı.
Yorumlar (0)