Burdur / Bucak

Bucak'ta özel çocukların hayalleri gerçek oldu

Burdur'un Bucak ilçesinde hizmet veren Karbeyaz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında, özel çocuğun hayalini gerçekleştirdi.

Bucak'ta özel çocukların hayalleri gerçek oldu

Burdur'un Bucak ilçesinde hizmet veren Karbeyaz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında, özel çocuğun hayalini gerçekleştirdi.

Özel Özel Eğitim Dernekleri Konfederasyonu üyesi ve Burdur İl Başkanı Karbeyaz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Selim Özdaş, her zaman olduğu gibi özel çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürmek için çalışıyor.

Burdur ili Bucak ilçesine bağlı Karapınar Köyü ikamet eden 80 yaşındaki Hanife İleri ve Hasan İleri çiftinin 8 çocuğundan birisi olan 12 yıldır eğitim alan Ahmet'in hayali olan düğün, yapılan etkinlikle gerçeğe dönüştü. Ahmet'in gelinsiz düğün hayali gerçekleşirken, aynı zamanda bir öğrencinin temsili askerlik ve kına etkinliği yapıldı. Yine özel öğrencilerden bir tanesi olan İbrahim Ersoy'un imamlık hayali de ezan okuyarak yerine getirildi.

Bucak'ta düzenlenen etkinliğe Karbeyaz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde eğitim alan özel çocuklar katılarak, doyasıya eğlendiler. Mehteran ve folklor ekibinin gösterileri büyük ilgi topladı. Ayrıca etkinliğe Yunuslar (Motorlu ekipler) ve vatandaşlar da katılarak bu mutluluğa ortak oldular.

Düzenlenen programa Kızılkaya Belediye Başkanı ilkay Güngör, CHP Bucak İlçe Başkanı Ahmet Sedat Oktay ve yönetim kurulu, İYİ Parti Bucak Kurucu Başkanı ve Milletvekili Aday Adayı Safa Sönmez, Başkan Mehmet Küley ve yönetim kurulu, Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel, Esnaf Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu, Hızarcılar, Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Sezgin Sezgin, Sanayi Kooperatifi Başkanı Muzaffer Doğan, Bucak İlçesi mahalle muhtarları, MAKÜ Özel Eğitim bölümü öğretim üyesi doktor Bekir Bural, Hikmet Tolunay Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rahim Hoca ve öğrenciler katıldı.

Program sonrasında destek olanları unutmayan Kurucu Müdür Selim Özdaş, " Kızılkaya Belediye Başkanı ilkay Güngör, Kocaaliler Belediye Başkanı Selahatdin Gökçe, Bucak İlçe Emniyet Teşkilatı, CHP Bucak İlçe Başkanı Ahmet Sedat Oktay ve yönetim kurulu, İYİ Parti Bucak Kurucu Başkanı ve Milletvekili Aday Adayı Safa Sönmez, Başkan Mehmet Küley ve yönetim kurulu, Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel, Esnaf Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu, Hızarcılar, Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Sezgin Sezgin, Sanayi Kooperatifi Başkanı Muzaffer Doğan, Makü Özel Eğitim Bölüm Başkanı Bekir Bural, Bucak İlçesi mahalle muhtarları, bizlere salonu tahsis eden en büyük destekçimiz Besler Plaza Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Besler, Bucak'ımızın önde gelen organizasyon firması MY Konsept Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Yıldız, fotoğraf ve video çekimlerini yapan Stüdyo Le, Bucak Bedensel ve zihinsel engelliler derneği Başkanı Murat Esen ve yönetim kurulu, Bucak zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği Halil Demirel,  her zaman bizlere destek veren gizli kahramanlarımız Mucize Mutlu, Miraç Çiçekçilik, Deniz Ayakkabı, Özel Bucak Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Cafer Kaplan ve Burak Kaplan, Ses Sanatçı İlyas Manav, Soylu giyim, Havvanur Kuaför, Arkadaş Erkek Kuaförü, Çamlıca Pastanesi, Sosyal Hizmetler Müdür Yardımcımız İsmail Ayrulu, Müzisyen Grubumuz bu büyük organizasyonun koordinatörlüğünü yürüten Aynur Ökte Kandemir Kurumumuz koordinatörü halkla ilişkiler psikolojik danışman Gonca Sayar, kurumumuzun sorumlu müdürü Uygar Zengin, mehteran grubu hocamız Ayşenur Özdaş, etkinlikte destek veren tüm öğretmenlerimiz ve çalışanlarımıza, Kanal 15'e, Sabah gazetesine, a haber ve ATV'ye sonsuz teşekkürlerimiz sunarım." ifadelerini kullandı.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur Özel İdareden içme suyu çalışması
Yerel Yönetim

Burdur Özel İdareden içme suyu çalışması

Burdur İl Özel İdaresi, ilçe ve köylerde çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, Kayacık ve Asmalı köylerinde içme suyu şebeke hattı yapım işlemlerini tamamladı.

Kibyra Antik Kenti'nin eşsiz çeşmesi görenleri hayran bırakıyor
Bölgesel

Kibyra Antik Kenti'nin eşsiz çeşmesi görenleri hayran bırakıyor

Burdur’da Kibyra Antik Kenti'nde bulunan ve 2022 yılında başlatılan restorasyon çalışması sonucu ayağa kaldırılan çeşme mayıs ayı sonunda ziyaretçilerin kullanımına açıldı. İşte detaylar...

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası İstanbul'a fuara gidiyor
Etkinlik

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası İstanbul'a fuara gidiyor

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası, İstanbul'a otomotiv fuarına gidiyor. Fuara katılmak isteyenlerin yarına kadar müracaat etmesi gerektiği ifade edildi. İşte detaylar...

Bucak'ta eleman aranıyor İşte detaylar...
Eleman İlanı

Bucak'ta eleman aranıyor İşte detaylar...

Burdur'un Bucak ilçesinde hizmet veren Bucak Sigorta'da çalıştırılmak üzere personel alımı yapılacaktır. İşte detaylar...

Kızılay Kurban vekaletlerini açıkladı
Bölgesel

Kızılay Kurban vekaletlerini açıkladı

'Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye' sloganıyla hayırseverlere seslenen Kızılay, vekalet bedellerini açıkladı. İşte açıklanan vekalet bedelleri...

Burdur'da kaza 1 yaralı 2 araç birbirine girdi
3. Sayfa

Burdur'da kaza 1 yaralı 2 araç birbirine girdi

Burdur’da 2 otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı. Yaralanan vatandaş hastaneye kaldırılırken, araçlar çekici vasıtasıyla kaldırıldı. İşte detaylar...