Bucak Sağlık Yüksek Okulu ve Emin Gülmez Teknik Meslek Yüksek Okulu, Bucak Akdeniz Mesleki Anadolu Lisesi ile birlikte bir workshop düzenledi. Workshop'a, Almanya'dan gelen bir sanatçı da katıldı.
Workshop'ta, öğrenciler akrilik boya kullanarak çeşitli çalışmalar yaptılar. Öğrenciler, workshop'tan çok memnun kaldılar.
Bölüm hocası Doç Dr Nurten Terkeş yaptığı açıklamada, "Bucak Sağlık Yüksek Okulu ve Emin Gülmez Teknik Meslek Yüksek Okulu, Sağlık ve Yaşam Bilimleri Topluluğu ile birlikte bir workshop düzenledik. Şu anda burada bulunan 5 masada, Emin Gülmez'den öğretim üyeleri ve Almanya'dan gelen bir sanatçı, öğrencilere akrilik boyalarla ilgili etkinlikler yaptırıyorlar. Akdeniz Mesleki Anadolu Lisesi'nden öğrenciler de etkinliğe eşlik ediyor. Etkinlik saat 10'da başladı ve öğrenciler hala ilgiyle ve keyifle yapıyorlar. " ifadelerini kullandı.
Organizatörler, bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirttiler.
Burdur'un Bucak ilçesinde MAKÜ Bucak Sağlık Yüksek Okulu Ebelik Bölümü tarafından 1 Aralık Dünya AIDS gününde farkındalık etkinliği düzenlendi.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı.
Yorumlar (0)