Burdur / Bucak

Bucak'ta tarihi Hacı Sarılar Köprüsü restorasyonu tamamlandı

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal'ın girişimleri ile restorasyon çalışmaları tamamlanan tarihi Hacısarılar Köprüsü, aslına uygun olarak yeniden hizmete açıldı.

Bucak'ta tarihi Hacı Sarılar Köprüsü restorasyonu tamamlandı

TARİHİ HACI SARILAR KÖPRÜSÜ RESTORASYONU TAMAMLANDI

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal’ın girişimleri ile restorasyon çalışmalarına başlanan tarihi Hacısarılar Köprüsü'nün restorasyon çalışmaları tamamlandı.

İlçenin tarihi değerlerine sahip çıkmaya çalıştıklarının altını çizen Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Selçuklu dönemi yapılarından olan tarihi köprü, Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından 2008 yılında tescil edildi. Karayolları 13. Bölge Müdürlüğünce hazırlanan restorasyon projesi Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunca onaylanarak yapım sürecine geçilmişti. Projenin yüklenici firması tarafından restorasyon çalışmaları tamamlandı. Onaç Çayı üzerinde kurulan tarihi Hacısarılar Köprüsü uzun yıllar bölge insanımızın en önemli ulaşım yolu olarak kullanılmıştır. İlçemizin tarihi açısından önemli bir yere sahip olan tarihi yapının korunması ve aslına uygun olarak restore edilmesi için yoğun bir çaba harcadık ve çabalarımızın sonucunda restorasyon çalışmaları tamamlandı.Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdülkadir Uraloğlu’na, Projenin hayata geçirilmesi safhasında Karayolları 13. Bölge Müdürü olan ve projede büyük emek sarfeden Karayolları Genel Müdürümüz Ahmet Gülşen’e, Milletvekillerimiz Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz’a, önceki dönem Milletvekillerimize, Karayolları 13. Bölge Müdürü Mustafa Dedeoğlu’na, İl ve İlçe Başkanlarımıza, Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Kurulumuza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Bucak'ta tarihi Hacı Sarılar Köprüsü restorasyonu tamamlandıBucak'ta tarihi Hacı Sarılar Köprüsü restorasyonu tamamlandıBucak'ta tarihi Hacı Sarılar Köprüsü restorasyonu tamamlandıBucak'ta tarihi Hacı Sarılar Köprüsü restorasyonu tamamlandıBucak'ta tarihi Hacı Sarılar Köprüsü restorasyonu tamamlandıBucak'ta tarihi Hacı Sarılar Köprüsü restorasyonu tamamlandıBucak'ta tarihi Hacı Sarılar Köprüsü restorasyonu tamamlandıBucak'ta tarihi Hacı Sarılar Köprüsü restorasyonu tamamlandıBucak'ta tarihi Hacı Sarılar Köprüsü restorasyonu tamamlandı

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 1
  BEĞENMEDİM
 • 1
  GÜLDÜM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Akdeniz Belediyesi Tarihi Çankaya İlkokulu'nu Kurtarıyor
Yaşam

Akdeniz Belediyesi Tarihi Çankaya İlkokulu'nu Kurtarıyor

100 yıl önce inşa edilen ve birçok doktor, siyasetçi ve bürokratın yetiştiği tarihi okul, restorasyon sonrası yeniden eğitim kurumu olarak hizmet verecek.

Tarihi Rum Kilisesi ’Kale 100. Yıl Halk Kütüphanesi’ 'ne dönüştü
Yaşam

Tarihi Rum Kilisesi ’Kale 100. Yıl Halk Kütüphanesi’ 'ne dönüştü

Niğde Belediyesi’nin restorasyon ve konservasyon çalışmalarını tamamladığı tarihi Rum Kilisesi, ’Kale 100. Yıl Halk Kütüphanesi’ olarak 19 Aralık Salı düzenlenecek törenle kapılarını kitapseverlere açacak.

Ordu'da tarihi konak kültürün merkezi olacak
Bölgesel

Ordu'da tarihi konak kültürün merkezi olacak

Ordu Büyükşehir Belediyesi, tarihi eserleri restore ederek geleceğe kazandırma çalışmalarını sürdürüyor.

Burdur'da Eski Kız Meslek Lisesi Öğretmenevi Oluyor
Bölgesel

Burdur'da Eski Kız Meslek Lisesi Öğretmenevi Oluyor

Burdur'un Merkez İstasyon Caddesi'nde bulunan ve 1997 yılına kadar Eski Kız Meslek Lisesi olarak kullanılan bina artık öğretmenevi olarak kullanılacak.

Bakırköy'de unutulmaya yüz tutmuş antika satışı
Yaşam

Bakırköy'de unutulmaya yüz tutmuş antika satışı

Bakırköy’de antika daktilo, gramofon, hesap makinesi, yazar kasa, pikap ve radyoların restorasyonunu aynı zamanda satışını yapan Şefik Uysal, 15 yıldır antikaları tamir ediyor. İstanbul’daki 3 antika tamircisinden biri olan Uysal, “Eski ürünlerinizi mümkün olduğu kadar bodrumlara, çatılara ve rutubetli yerlere koymayın.

Kars’ta 19. yüzyıldan kalan paşa konağı yıkılmak üzere
Bölgesel

Kars’ta 19. yüzyıldan kalan paşa konağı yıkılmak üzere

Kars’ta, Osmanlı geleneksel ev ve konak mimarisi yapısında ayakta kalan ender eserlerden birisi olan Ahmet Tevfik Paşa Konağı, ilgisizlik ve defineciler yüzünden yıkılmaya yüz tuttu.