Burdur'un Bucak ilçesinde inşası süren Taziye Evi ve Sosyal Tesis projelerinin ilerleyişini yerinde inceleyen Belediye Başkanı Emrullah Ünal, önemli açıklamalarda bulundu.
Başkan Ünal, incelemeler sırasında yaptığı açıklamada, taziye kültürünün önemine değinerek, yakınlarını kaybeden insanların acılarını paylaşmanın ve onların yanında olmanın kültürlerinde önemli bir yer tuttuğunu vurguladı. Bu nedenle Burdur iline bağlı Bucak ilçesinde ilk defa bir taziye evi ve sosyal tesis inşa edildiğini belirtti.
Başkan Ünal, taziye evi projesinin sadece taziye amaçlı kullanılmayacağını, aynı zamanda mahalle sakinlerinin buluşma noktası olacağını ifade etti. Planların, tesislerin her yaştan insana hitap etmesini sağlamak olduğunu belirten Ünal, çocuklardan yaşlılara kadar herkesin burada bir araya gelip eğitim alabileceği, kurslar görebileceği bir mekan olacağını söyledi.
Başkan Ünal, taziye evi ve sosyal tesisin inşaat aşamasında olduğunu ve elektrik ile su tesisatlarının tamamlandığını dile getirdi. Kaba yapının tamamlandığını ve sıva işleminin gerçekleştiğini belirtti. Planlara göre tesisin yaklaşık 2 ay içerisinde tamamlanarak faaliyete geçmesi bekleniyor.
Taziye evi projesinin, gençlerden kadınlara, her yaştan insanın kendine ait etkinlikleri gerçekleştirebileceği bir sosyal alan oluşturmayı hedeflediğini söyleyen Başkan Ünal, mahalle sakinlerinin tesis sayesinde bir araya gelip etkileşimde bulunabileceklerini ve beraber vakit geçirebileceklerini ifade etti.
Başkan Ünal, çalışmaların sadece Fatih Mahallesi ile sınırlı kalmayacağını belirterek, Barbaros Mahallesi'nde bir iş insanının bağışta bulunarak taziye evi yapılması amacıyla 3 arsayı belediyeye bağışladığını açıkladı. Bu projenin de en kısa zamanda başlaması planlanıyor.
Bağışlayan hayırseverlere teşekkür eden Başkan Ünal, bu tür projelerin toplumun dayanışma ve birlik duygusunu güçlendirdiğini ve insanların ihtiyaç duyduğu hizmetleri sunmanın önemine vurgu yaptı. Barbaros Mahallesi'nde projenin de en kısa zamanda hayata geçirilmesinin planlandığını belirtti.
Ardahan'ın İnönü Mahallesi sakinleri, modern bir taziye evine kavuştu.
Ardahan'ın İnönü Mahallesi sakinleri, modern bir taziye evine kavuştu.
Osmangazi Belediyesi tarafından Alemdar Mahallesi’nde inşa edilen Alemdar Taziye Evi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, hayırsever iş insanları Ayfer Sarı ve Hüseyin Sarı tarafından Barbaros Mahallesi'nde yaptırılan taziye evinin yapımına başlandığını duyurdu.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, hayırsever vatandaşlara teşekkür ederek, "Bucaklı hayırsever vatandaşlarımızın Bucak sevgisi devam ettiği sürece ilçemizin sırtı yere gelmeyecektir." dedi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi, yakınlarını kaybeden vatandaşların başsağlığı dileklerini daha rahat bir ortamda kabul edebilecekleri kent merkezindeki ikinci taziye evini Aktepe Mahallesi’nde hizmete aldı.
Yorumlar (0)