Bucak Ziraat Odası Başkanlığı tarafından Toprak mahsulleri ofisi (TMO) tarafından dağıtıma çıkarılan yemlik arpaların ilk turunun dağıtım işlemlerine başlandığı duyuruldu.
Burdur'un Bucak ilçesinde Yemlik arpaların ilk turunun dağıtım işlemleri Bucak Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet ÖZCAN ve Bucak Ziraat Odası personelleri eşliğinde yapılıyor.
Bucak Ziraat Odası tarafından yapılan açıklamada, " Toprak mahsulleri ofisi (TMO) tarafından dağıtıma çıkarılan yemlik arpaların ilk turunun dağıtım işlemlerine Bucak Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet ÖZCAN ve Bucak Ziraat Odası personelleri eşliğinde başlanmıştır.
Elimizdeki listeden sıra ile dağıtım yapılacaktır. Başvuru yapan tüm üreticilerimize önemle duyurulur. " denildi.
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından satışa sunulacak olan üçüncü tur yemlik arpa başvurularının başladığını duyuran Başkan Bilal Özel, son başvuru tarihini açıkladı.
Bucak Ziraat Odası, Yetiştiricilerin hayvan varlığı ile odaya gelmesi halinde üreticiler adına TMO arpa başvuru iş ve işlemleri konusunda yardımcı oluyor.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Yorumlar (0)