Burdur'un Bucak ilçesinde eski İmam Hatip Lisesi alanına yapılan kreş hakkında vatandaşlar talepte bulundu.
Eski İmam Hatip Lisesi alanının din ve hizmet işlerinde kullanılmak üzere bağışlandığını belirten vatandaşlar, buraya yapılan yerin kreşin, 4-6 yaş grubu sübyan okulu yapılmasını istiyorlar.
Bu alanın Bucak için daha değerli bir kurum olması ve yapılan bağışın niyetinin önemli olduğunun altını çizen vatandaşlar, yetkililerden konuyla ilgili çözüm üretilmesi gerektiğine dair talepte bulundular.
Bucak'ta 19 Mayıs Atatürk Anma ve Gençlik Spor Bayramı kapsamında düzenlenen kros müsabakalarında Bucak Şehit Muhittin Talha Çalışkan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri başarılı oldu.
Bucak Milli Eğitim Müdürü Hakan Camcıoğlu Bucak Şehit Muhittin Talha Çalışkan Anadolu İmam Hatip Lisesine ziyarette bulundu.
Kutü'l-Amare Zaferinin 108. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen kutlama programı bugün saat 10.30'da Eğirdir Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşti.
Bucak Şehit Muhittin Talha Çalışkan İmam Hatip Lisesi öğrencisi Cemaleddin Ünay, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen Gençlik Bilgi yarışmasında Burdur İl Birincisi oldu.
Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi robot takımı, 7748 Techtolia Robotics, Türkiye birinciliklerinin yanı sıra ABD'nin New York'taki Hudson Valley Regional yarışmasına katılarak en saygın ödül olan "Impact Award" ödülünü kazandı.
Çıldır İmam Hatip Lisesi Ramazan boyunca gerçekleştirdikleri etkinlikleri düzenledikleri programla taçlandırdı.
Yorumlar (2)
Fatma Necla Karaağaçlı
7 ay önce / 13.12.2023Burdur dünya harikası bir ilimiz.Bucak ilçesi dondurması,salebi ve kimbilir daha neleri vardır ama orada insanların kreşe ihtiyacı yoktur.İlk defa bu yaşımda Burdur'da kaldık.Cevresinde o kadar çok gezilip görülecek yer var ki pek çoğunu göremedik.uc güne sigdiramadik.o binaya sübyan okuluda neymiş.Hiristiyanlar gibi.Her kes çocuğuna evinde dini terbiyesini eğitimini veriyordur sonuçta.Kur'an kursuna gonderiyordur.orucu , namazı ogretiyordur.Burdurn, Bucagın dünya harikası yerlerin ihtiyacı eksiği oteldir.bir misafirhanede.Oraya misafir hane yapın bakalım kalacak yer bulabiliyor musunuz.Ya da uygulama oteli.
Beğendim 2 | Beğenmedim 7 | Cevapla
Faruk
7 ay önce / 15.12.2023O arsayı otel yada kreş için bağışlamamışlar din hizmeti için bağışlamışlar başk bir şey yapılırsa kıyamette hesabı çok ağır olur çok, otel isteyen bir yer satın alıp yapabilir.
Beğendim 2 | Beğenmedim 0 | Cevapla