Bucak İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından bir süredir takibi yapılarak motor hırsızlığı şüphesiyle mahkemeye sevk edilen 5 kişiden 4'ü tutuklandı.
Olay, Burdur'un Bucak ilçesinde Mehmet Akif Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Mehmet Akif Mahallesinde bir ikametin bahçesinde 2 şahsın motosiklet söktüklerinin tespit edilmesi üzerine, polis ekiplerini farkeden şahısların kaçması üzerine yapılan incelemede motorların çalıntı olduğu belirlendi. Olaya karışan B.S., Y.D., R.K, Y.Ö ve K.S.Ö yakalandı.
Yapılan operasyon ile Bucak'ın farklı bölgelerinde çalınan 4 elektrikli bisiklet, 5 motosiklet ve parçalanan motor parçaları ele geçirildi.
Çeşitli günlerde çalınan motorlarla ilgili olarak yakalanan ve olayla bağlantısı olduğu tespit edilen 5 kişi mahkemeye sevk edildi.
Bucak Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında mahkemeye çıkarılan B.S., Y.D., R.K, Y.Ö ve K.S.Ö'den dördü tutuklandı. Y.Ö ise mahkeme tarafından serbest bırakıldı.
Bu kapsamda ele geçirilen motosiklet ve elektrikli bisikletlerin sahiplerine ulaşarak, teslimi yapılıyor.
Burdur'un Bucak ilçesi Şehirler Arası Terminal içerisinde park halindeki motor çalıntı çıktı.
Bucak İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından bir süredir takibi yapılan motor hırsızları yakalandı.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Yorumlar (0)