Bucak Belediyesi sosyal belediyecilik alanında yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Bucak Belediyesi Aile Çay Bahçesi 16 Şubat 2024 Cuma Günü saat 11.30’da açılıyor.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, aile çay bahçesi ile ilgili yaptığı açıklamada “Belediyenin asli görevleri arasında vatandaşına ucuz, kaliteli, eğlence ve dinlenme mekânları oluşturmak vardır. Bucak Belediyesi olarak sosyal belediyecilik alanında yaptığımız hizmetlerimize bir yenisini daha ekledik. İlçemiz Konak Mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde eski adiye binamız yanında bulunan alanda Belediye Aile Çay Bahçemizin yapımını tamamladık. Bu aile çay bahçemiz belediyemiz tarafından işletilecek. Çay Bahçemizin bulunduğu alan yıllar önceden beri çay ocağı olarak kullanılmış, halk arasında ismini de eski adliye binamızdan ve Kaymakamlık’tan alarak adliye çay ocağı, Hükümet çay ocağı olarak adlandırılmıştır. Yıllar içerisinde burası kiralama usulü ile işlettirilse de eski değerini yitirmiş ve son yıllarda atıl vaziyete dönüşmüştü.
Merkezi bir konumda olan alana eski değerini kazandırarak, halkımıza hoşça vakit geçirebileceği, alternatif bir dinlenme mekânı oluşturduk. Belediye Çay Bahçemiz içerisinde Kış Bahçesi bölümü, açık alan, çocuk oyun alanı, tuvalet ve lavabolar bulunuyor. Yedi’den yetmiş’e herkesin yararlanacağı ve belediye olarak işletilecek olduğumuz çay bahçemizde halkımız ucuz ve kaliteli hizmeti bir arada alacak. Aile çay bahçemiz halkımıza ve ilçemize hayırlı olsun. Vatandaşlarımızın, kaliteli gıdaya uygun fiyatlarla ulaşması için çalışmalarımız sürecek” dedi.
Burdur'un Bucak ilçesinde Bucak Belediyesi Akaryakıt Hizm.San.Ve Tic.A.Ş personel alacak. Peki, kaç personel alınacak ve hangi pozisyonlar için alım yapılacak? Başvuru şartları neler? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak? Başvuru şartları ve gerekli belgeler burada.
Bucak Belediyesi tarafından Hacı Ömer Ağa Camii'nde düzenlenen Geleneksel Aşure Günü etkinliğinde, Cuma Namazı sonrası vatandaşlara aşure ikram edildi.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Aşure Günü dolayısıyla mesaj yayımladı ve Cuma namazı sonrası Hacı Ömer Ağa Camii'nde aşure dağıtımı yapılacağını duyurdu.
Bucak Belediyesi, PMYO ve POMEM sınavlarına hazırlanan adaylara ücretsiz parkur ve eğitim desteği sunuyor. Son başvuru tarihini Başkan Hülya Gümüş duyurdu. Hemen başvurunuzu yapın....
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Onaç Mahallesi'nde alt yapı ve yol çalışmalarıyla yaşam kalitesini artıracak dönüşüm projelerini yakından takip ediyor.
Bucak'ta sağanak yağmur, yolları göle döndürdü. Su baskınları nedeniyle araç sürücüleri ve yayalar zor durumda kaldı. Bucak Belediyesi ekipleri, tahliye çalışmaları için seferber oldu.
Yorumlar (0)