Bucak Belediyesi, evden çıkmakta zorlanan, yürüyemeyen vatandaşlar için "Evde Berber Hizmeti" uygulamasını sürdürüyor. Bu yeni hizmet kapsamında, ilgili adrese gönderilen berber, ihtiyaç sahibi vatandaşların kişisel bakım ihtiyaçlarına destek veriyor.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, bu hizmeti sosyal medya hesaplarından paylaşarak, "Yürümekte zorlanan, evden çıkamayan, hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımız için, 'evde berber' hizmetimiz devam ediyor. Bilenlerin bilmeyenlere iletmesi ricasıyla..." ifadeleriyle, bu gönüllü hizmeti bilenlerin bilmeyenlere duyurarak tüm ilçeye yayılmasını istedi. Başkan Ünal, bu hizmetin gönüllülük esasıyla yapıldığını ve toplumda duyarlılıkla destek verildiğini vurguladı.
Bucak İşletme Fakültesi BİFGÖNÜLLÜLER üyesi öğrenciler, 10-16 Mayıs haftasında Burdur'un Bucak ilçesinde eğitim kurumlarına ve ailelere ziyarette bulunarak özel kardeşlerle unutulmaz bir gün geçirdiler.
Bitlis Aile Destek Merkezi bünyesindeki kuaför kursu kursiyerleri, köy okullarındaki kız öğrencilerin saç kesim ve bakımını gönüllü olarak yaptı.
Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından teknik ekipman ve kıyafetlerin kullanıldığı 8 il ve 28 personelin katılımıyla yapılan kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer tehditler(KBRN) tatbikatı nefes kesti.
Bucak İşletme Fakültesi'nin "BİF Gönüllüler" üyesi öğrenciler, Bucak Gençlik Merkezi gönüllüleri ile birlikte Karacaören Köyü'ndeki Ümmü Yaman İlk/Ortaokulu'na bir ziyaret gerçekleştirdi.
Manisa'nın Yunusemre ilçesinde bir ilkokulun bahçesi, Türk Kızılay Manisa gönüllüleri tarafından oyun alanları çizilerek boyandı.
Düzce Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerin konakladığı Cahit Zarifoğlu Erkek Öğrenci yurdunda gönüllü öğrenciler hem yurt içinde hem yurt dışında çevre temizliği gerçekleştirdi.
Yorumlar (0)